Kanapa w salonie - 20 modeli z polskich sklepów

Kanapa w salonie - 20 modeli z polskich sklepów

Autor: Anna Usakiewicz
26 marz 2020 09:01

Kanapa to dla wielu z nas najważniejszy meble w salonie. Dlatego powinna nie tylko dobrze się prezentować, ale także być wygodna i dobrze nam służyć przez długi czas.

Zakup nowej kanapy powinniśmy wspominać jako dobrą inwestycję. Na co zwrócić uwagę wybierając wymarzony zestaw w salonie meblowym? Miękkość i sprężystość to dopiero początek, bo o trwałości i jakości mebla decyduje w największej mierze ukryty w środku stelaż, rodzaj wypełnienia oraz system wspierający siedzisko i oparcie. Bazę każdego mebla wypoczynkowego stanowi niewidoczny, ale bardzo istotny stelaż. Solidne drewno gwarantujące odpowiednią stabilność ramy. Równie ważnym elementem jest ergonomia mebla, na którą składają się zapobiegające zapadaniu się mebla systemy podtrzymujące siedzisko i oparcie. W twardych, tanich modelach wciąż stosuje się sztywną i mało komfortową płytę wiórową lub pilśniową.

Zobacz także: Nowoczesny salon - 15 pięknych wnętrz

Producenci komfortowych mebli wyposażają sofy w specjalistyczne pasy tapicerskie i sprężyny faliste. Gęsie pierze używane przez luksusowe marki to wciąż bardzo drogi i luksusowy materiał, dlatego warto zwrócić się ku nowoczesnym wypełnieniom z pianek. W dostępnych na rynku meblach najczęściej stosuje się pianki poliuretanowe lub wysokoelastyczne, bardzo szybko odzyskujące swój pierwotny kształt. Taka zdolność oznacza szybszą reakcję na każdą zmianę pozycji ciała i gwarantuje wysoki komfort podczas odpoczynku.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także