×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Klasyczny salon. 12 pomysłów na piękne wnętrze. Zobacz zdjęcia!

Klasyczny salon. 12 pomysłów na piękne wnętrze. Zobacz zdjęcia!

Autor: Ewa Kozioł
23 lut 2022 13:10

Salon urządzony w stylu klasycznym jest elegancki i wyrafinowany, a zarazem przytulny. Prezentuje się wyjątkowo pięknie. Zobaczcie sami.

Styl klasyczny to jeden z najbardziej eklektycznych stylów aranżacyjnych. Jego kwintesencją jest ponadczasowe piękno wyrażające się w harmonii, zachowaniu proporcji i równowadze w doborze elementów wystroju wnętrza. Urządzając salon w stylu klasycznym pamiętaj, więc przede wszystkim o umiarze i zachowaniu równowagi między wszystkimi jej elementami. 

Meble powinny być symetrycznie rozstawione, a detale starannie dobrane. Dużym i solidnym bryłom mebli lekkości dodadzą stylowe rzeźbienia i frezowania, lekkie nóżki bądź ozdobne listwy. W roli dekoracyjnej doskonale sprawdzą się także wszelkiego rodzaju przeszklenia komód, witryn czy kredensów, które dodatkowo pozwolą na wyeksponowanie eleganckiej zastawy czy rodzinnych pamiątek. Nie zapominaj także o uchwytach meblowych – to one stanowią tak znaczący dla tej konwencji detal zdobniczy. 

Aranżację salonu w stylu klasycznym spowija aura luksusu, którą współtworzy dobór naturalnych, solidnych i dobrych jakościowo materiałów, często materiałów drogich. Stawiamy na szlachetne gatunki drewna, kamień czy skórę. Styl ten wyraża się również poprzez wybór stonowanych kolorów, bazujących na ciepłych brązach i jasnych beżach, którym sznytu nadają wtapiające się w tło tkaniny i tapety z delikatnymi dekorami. Ponadczasowy charakter salonu zapewnią także jasne barwy z palety bieli i szarości, a nutkę subtelności wprowadzą z kolei pastele w postaci dodatków. W klasycznej aranżacji doskonale odnajdą się ponadto ciemne kolory np. na tapicerce mebli wypoczynkowych utrzymanych w klasycznej manierze.

Coraz chętniej w salonie styl klasyczny przełamujemy z nowoczesnymi elementami. Mogą to być zarówno designerskie dodatki i oświetlenie, jak i minimalistyczne detale. Takie połączenia prezentują się oryginalnie i bardzo efektownie. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także