PARTNER PORTALU
Meble do salonu: 15 pomysłów na kanapę. Zobacz modne propozycje!

Meble do salonu: 15 pomysłów na kanapę. Zobacz modne propozycje!

Autor: Ewa Kozioł
01 wrz 2020 10:05

Jaką kanapę do salonu wybrać? Narożnik czy raczej tradycyjną sofę? Jak ją ustawić? Zobaczcie bardzo ciekawe pomysł z polskich domów i mieszkań. Polecamy nasz przegląd.

Wybór kanapy do salonu to bardzo ważna sprawa. Nie dość, że musi ładnie wyglądać, to musi też być wygodna. To przecież strefa relaksu i dla wielu osób najważniejsza przestrzeń w pokoju dziennym.

Zanim więc zaczniemy szukać odpowiedniej kanapy zastanówmy się czego potrzebujemy. Po pierwsze – rozmiar. Kanapa powinna pasować do wielkości naszego salonu. Nie może być ani za duża, ani za mała. Dokładnie zmierzmy więc pomieszczenie i sprawdźmy czy zmieści się w nim narożnik czy raczej nieduża, dwuosobowa sofa. Po drugie – funkcja spania. Jeśli zależy nam, aby kanapa była rozkładana, miała opcję spania i jeszcze na przykład pojemnik na pościel to takiego właśnie modelu szukajmy. Bez większym problemów znajdziemy je w ofercie zarówno polskich, jak i zagranicznych producentów. Po trzecie – kolor. Możecie zdecydować się na kanapę w jasnym, spokojnym kolorze na przykład szarym, biały, beżowym lub też bardziej odważnym na przykład zielonym czy granatowym, które nadadzą wnętrzu charakteru i będę świetną dekoracją. Po czwarte – tapicerka. Kanapa może być wykończoną skórą (naturalną czy sztuczną) lub tkaniną. Obie opcja oferują wiele kolorystycznych wariantów, więc coś dla siebie znajdą zarówno wielbiciele klasycznego, jak i nowoczesnego stylu.

Jak już wybraliśmy odpowiedni model kanapy to bardzo ważne jest jej ustawienie w salonie. Opcji mamy kilka, ale wszystko zależy od wielkości oraz rozkładu pomieszczania, Bardzo popularnym rozwiązaniem jest ustawienie kanapy tyłem do ściany. Dzięki temu zyskujemy sporo miejsca na środku pomieszczenia, co szczególnie w małych wnętrzach ma ogromne znaczenie. Tak możemy ustawić zarówno narożnik jak i sofę.

Innym rozwiązaniem jest kanapa ustawiona na środku salonu. Takie rozwiązanie pozwoli nam podzielić otwartą strefę dzienną na przestrzeń wypoczynkową i bardziej roboczą, kuchenną. Możemy również ustawić dwie kanapy równolegle do siebie i wówczas przestrzeń między nimi wykorzystać dowolnie (na stolik kawowy czy wygodny puf). Każdą kanapę małą i dużą możemy również połączyć w fotelem, jeśli oczywiście jest na to rozwiązanie odpowiednia ilość miejsca.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także