Meble do salonu: 15 świetnych pomysłów na stolik. Piękne zdjęcia!

Meble do salonu: 15 świetnych pomysłów na stolik. Piękne zdjęcia!

Autor: Ewa Kozioł
04 maj 2021 11:39

Stolik kawowy w salonie musi być. Tylko jak wybrać ten najlepszy? Poszukaj inspiracji i pomysłów w naszym przeglądzie. Mam dla Ciebie przegląd bardzo ładnych stolików kawowych do salonu z polskich domów i mieszkań.

Salon w naszych domach to miejsce szczególne. Stanowi bowiem centrum domowego świata! Spędzamy tu czas w rodziną, organizujemy przyjęcia dla przyjaciół, oglądamy telewizję, czytamy i czasem także śpimy. Nie ma więc wątpliwości, że urządzenie salonu to bardzo ważna sprawa. Każdy element wpłynie bowiem na aranżację przestrzeni oraz na twój komfort i wygodę. Uważnie dobieraj więc wszystkie meble, wykończenia, faktury, wzory i kolory. I nie dotyczy to tylko kanapy czy stylu komody. Dotyczy to także nieco mniejszych elementów wyposażania – takich jak stolik kawowy. Pamiętaj o tym!

Stolik jest jednym z podstawowych mebli, które wybieramy do salonu. Mimo, iż często jest mały to bardzo się przydaje. Jego funkcja praktyczna jest niezwykle ważna. Na stolik kawowy odkładamy bowiem pilot od telewizora, książkę, którą czytamy, filiżankę z kawą lub kubek z herbatą. Często też, szczególnie przy dobrym filmie, jemy kolację. Drugim równie ważnym powodem, który sprawia, że stolik kawowy tak często gości w naszym salonach, to kwestia aranżacji wnętrza. Nikt już chyba nie wyobraża sobie kanapy bez stolik kawowego. I słusznie! Bo to duet idealny

W salonie możesz mieć taki stolik, jaki tylko sobie wymarzysz. W sklepach znajdziesz bowiem ogromny wybór kolekcji. Dostępne są różne kształty, kolory oraz wielkości stolików kawowych. Możesz zdecydować się na stolik okrągły, kwadratowy, prostokątny, owalny lub o bardziej nieregularnej formie. Bardzo fajnie będą wyglądały dwa stolik o różnej wielkości ustawione przy kanapie. Jest to też praktyczne rozwiązanie. Jeśli potrzebujesz więcej miejsca to jeden stolik możesz wsunąć pod drugi. 

Wybrałeś już kształt – to czas na materiał i kolor. Tu także masz spory wybór. Stoliki kawowe wykonane są bowiem z różnych materiałów. Możesz wybrać stolik z drewna, z metalu, ze szkła, z MDF-u (lakierowanego lub w macie w dowolnym kolorze) lub łączce dwa różne materiały. W duecie świetnie wygląda drewno i metal czy metal i szkło. Pomyśl także o stolik z dodatkowym blatem lub z szufladą, które zapewnią ci miejsce na przechowywanie. Na pewno się przyda, szczególnie jeśli twój salon ma niewielki metraż. 

Stolik kawowy, ale pewnie o tym już wiesz, musi pasować do innych mebli w salonie. Fajnie, jeśli tworzy spójną kompozycję z szafką pod telewizor lub z komodą. Wszystkie meble w salonie mogą być z tej samej kolekcji, ale równie dobrze mogą mieć zupełnie innych design. Tu nie ma żadnej reguły. 

Zobacz także Mały salon. 10 najlepszych pomysłów do bloku

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także