Meble do salonu: 5 pomysłów na szafkę RTV

Meble do salonu: 5 pomysłów na szafkę RTV

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
01 wrz 2020 13:28

Jaką szafkę RTV wybrać? Jak zaplanować domową strefę RTV tak, by była elegancka i  funkcjonalna? Mamy dla Was kilka podpowiedzi.

Podstawowym i najważniejszym elementem domowej strefy rozrywki jest szafka RTV. Przyda się w każdy salonie, nawet wówczas, gdy telewizor wisi na ścianie. Dlaczego? Bo ma, a przynajmniej powinna mieć, szuflady, wnęki i półki, w których schowasz sprzęt RTV, piloty, kolekcję płyt z grami i filmami oraz wiele innych przedmiotów. Na jej blacie możesz umieścić konsolę do gier, sprzęt audio lub głośniki. Zwróć uwagę, czy szafka posiada otwory na odprowadzanie kabli. Niby standard, a jednak wiele współczesnych mebli nie jest wyposażonych w takie rozwiązania. 

Telewizor stojący na blacie

Jeżeli jednak zdecydujesz się na telewizor stojący na blacie, zwróć uwagę na wysokość szafki. Odbiornik powinien być umieszczony mniej więcej na wysokości wzroku osoby oglądającej telewizję. Ważna jest również długość szafki – telewizor lepiej prezentuje się na szafce o długim blacie, jest też wtedy bezpieczniejszy.

Wolne miejsce nad telewizorem

Nie zapomnij o przestrzeni nad telewizorem. Warto o nią zadbać, bo to miejsce, do którego często wędruje nasz wzrok. Powieś tutaj coś ładnego i osobistego, z czym wiążą się dobre wspomnienia, np. duże zdjęcia z wakacji lub obrazy z ulubionych miejsc w ładnych ramach. Praktyczni mogą wykorzystać tę przestrzeń do przechowywania i zawiesić tutaj półki na książki i/lub dekoracje, a nawet zamykane szafki. Warto tu też umieścić kwiaty, których zieleń ożywi pomieszczenie i doda mu naturalnej energii.

Co ustawić obok szafki?

Wszystko zależy od wielkości salonu i potrzeb jego mieszkańców. Niemniej, są trzy meble, które sprawdzą się zawsze – regał, witryna i komoda. Gwarantują dodatkowe miejsce do przechowywania w zamknięciu oraz eksponowania dekoracji. Szczególnie efektownie wyglądają witryny z oświetleniem ledowym, które podkreśla umieszczone w meblach przedmioty.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także