Meble do salonu: pokój dzienny z narożnikiem. Galeria świetnych zdjęć

Meble do salonu: pokój dzienny z narożnikiem. Galeria świetnych zdjęć

Autor: Justyna Łotowska
21 wrz 2020 08:44

Narożniki to chętnie wybierany i często najlepszy pomysł na meble wypoczynkowe do salonu. Zobaczcie kilka znakomitych aranżacji wnętrz i poszukajcie swojej inspiracji na wymarzony salon!

Jaki narożnik wybrać do salonu? Po pierwsze warto wiedzieć, że do wyboru mamy tradycyjne modele w kształcie litery L (lewostronne lub prawostronne) lub  większe modele np. w kształcie litery U, z jednym lub dwoma szezlongami. Narożniki w kształcie litery L to praktyczny mebel do małego salonu, który możemy umiejscowić w jego rogu lub w miejscu, gdzie salon łączy się z otwartą kuchnią - narożnik będzie wówczas oddzielał od siebie dwie strefy funkcjonalne. W sklepach można wybrać odpowiednią "stronę" mebla  - prawą lub lewą. Będziemy mieli wówczas pewność, że narożnik idealnie pasuje do naszego salonu. 

Jak wybrać rozmiar narożnika do salonu?

Oprócz wyboru odpowiedniej "strony" narożnika koniecznie zwróćmy uwagę nie tylko na jego wielkość, ale także wysokość i głębokość siedziska, które musimy dostosować do wzrostu wszystkich domowników. Niskie osoby docenią narożniki z płytkim siedziskiem, wysokie będą czuły się lepiej siedząc na głębszych modelach. Jak pogodzić te wymagania? Najprostszym sposobem jest zabranie całej rodziny na "wypróbowanie" narożnika w sklepie stacjonarnym. Tylko wówczas będziemy mieć pewność, że wybrany model będzie wygodny i dla małych i dla tych większych jego użytkowników. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także