Meble w salonie. Zobacz zdjęcia nowej kolekcji

Meble w salonie. Zobacz zdjęcia nowej kolekcji

Autor: Urszula Tatur
16 wrz 2020 07:58

Wschodnia inspiracja, współczesny styl, włoskie rzemiosło. Połączenie wszystkich tych elementów jest nieodłącznym elementem kolekcji Melting Light, zaprojektowanej dla firmy Turri przez Franka Jianga: kolekcji wyrafinowanych i drogocennych mebli zaprojektowanych tak, aby zaspokoić gusta nowych, kosmopolitycznych pokoleń.

Miękkie, otulające, prawie okrągłe linie określają objętość wszystkich elementów kolekcji. Projekt, wyraźnie charakterystyczny, jest teraz daleki od stylu klasycznego; w rzeczywistości staje się bardziej zwiewny i "odchudzony", wzbogacony szczegółami, które identyfikują możliwości produkcyjne firmy i które pozostają najlepszymi ambasadorami marki Made in Italy na świecie.

Detale ze szczotkowanego złota stają się wspólnym wątkiem elementów salonu, jadalni i sypialni. Sofy i fotele, których konstrukcja zewnętrzna pokryta skórą, zapraszają na miękkie poduszki, dające maksymalny komfort, dzięki podłokietnikom lekko wystającym na zewnątrz; drewniane nogi, zwężające się ku dołowi, są „oświetlane” złotymi wstawkami, które wzbogacają, a także otaczają podstawę.

Ten sam złoty detal powtarza się na kredensach, dostępnych z przesuwanymi drzwiami i przegrodą w górnej klapie - pokrytej skórą lub naturalnym orzechem - lub z drzwiami na zawiasach i marmurowym blatem.

Konstrukcja szafki TV została również wzmocniona ukośnymi liniami. Tutaj front ma szuflady pokryte skórą, po bokach znajdują się dwie otwierane przegrody, a pochylone nogi są ponownie wykonane ze szczotkowanego złota.

Kolekcję do salonu uzupełniają witryny z naturalnego drewna - ze szklanymi i / lub skórzanymi drzwiami, oświetleniem LED i półkami z brązowanego szkła - stoliki kawowe i stoliki nocne. Obydwa mają drewnianą konstrukcję ze złotymi detalami, ale pierwsza zapewnia możliwość podwójnego blatu z marmuru i szkła, druga zapewnia możliwość wygodnej i miękkiej kieszeni pod blatem.

Do jadalni Frank Jiang proponuje duży prostokątny stół, na którym obecny jest również rurowy detal, który przechodzi przez wszystkie elementy kolekcji. Cienkie drewniane nogi wspierają blat dostępny również z marmurową wstawką, a krzesła charakteryzujące się taką samą konstrukcją jak stół otulają użytkownika oparciem ze skórzanymi lub materiałowymi poduszkami.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także