PARTNER PORTALU
Modny salon: przegląd kanap i narożników

Modny salon: przegląd kanap i narożników

Autor: Anna Usakiewicz
13 gru 2019 10:30

Komfort to najważniejsza cecha mieszkania, a strefa domowego komfortu znajduje się zawsze w tym samym miejscu – na sofie. Urządzając przestrzeń wypoczynku zadbajmy, aby aranżacja sprzyjała wyciszeniu i zapewniała wygodę.

Wizytówka domu, przestrzeń reprezentacyjna, miejsce relaksu i wypoczynku. Centrum życia rodzinnego i towarzyskiego. Salon, bo o nim mowa ma do spełniani liczne role. W każdej nieodłącznym atrybutem aranżacji są meble wypoczynkowe. To one organizują przestrzeń wypoczynku, zapewniają komfort domownikom i gościom, a także dopełniają, a niejednokrotne wyznaczają styl wnętrza.

We współczesnych wnętrzach salon ma charakter otwarty, często połączony z jadalnią i kuchennym aneksem. Dzięki temu daję więcej, niż tradycyjnie zamykany pokój, możliwości aranżacyjnych. Możemy swobodnie dzielić przestrzeń dzienną na strefy, wydzielając m.in. strefę wypoczynku. I mimo że spełnia głównie funkcje przestrzeni, w której relaksujemy się, spędzamy czas z rodziną, oglądamy telewizję, to nie traci nic ze swego reprezentacyjnego charakteru. Wręcz przeciwnie – strefa wypoczynkowa ma charakter prestiżowy – jest widoczna od wejścia, tu właśnie przyjmujemy gości. Najważniejszym meblem w salonie pozostaje sofa. Musi być elegancka i komfortowa. Ważny jest zatem wygląd mebla, o którym decyduje design, kształt oraz kolor i rodzaj tapicerki. Równie ważna jest wygodna, a więc funkcjonalność, za którą kryją się komfortowe siedzenie i właściwe podparcie ciała, możliwość swobodnego ustawienia mebla w salonie i dopasowanie do układu wnętrza. Pasująca forma oraz przyjemne w dotyku i efektowne wykończenie wniosą do salonu spokojną atmosferę i zapewnią wnętrzu reprezentacyjny charakter. Ale jak dobrać meble wypoczynkowe, aby mieć pewność, że będą pasowały zarówno do metrażu i kształtu pomieszczenia, a zarazem spełniały nasze oczekiwania w kwestii wygody?

Duże możliwości aranżacyjne i swobodę dopasowania elementów do pomieszczenie oraz upodobań użytkowników dają meble modułowe. Ze względu na dużą popularność takich rozwiązań oferta producentów jest niezwykle szeroka i z pewnością każdy znajdzie w niej odpowiednie dla siebie rozwiązanie. Czym charakteryzują się meble modułowe i co to tak naprawdę oznacza? Modułowość to możliwość dowolnej konfiguracji elementów wchodzących w skład kolekcji. Możemy dobrać nie tylko wielkość sofy czy narożnika, wybrać wersję prawo- lub lewostronną, ale także połączyć kanapę z szezlongiem, otomaną albo dostawianą pufą. Możemy zdecydować o sposobie ustawieniu elementów względem siebie, a także zmieniać ich ustawienie w zależności od potrzeb – inaczej zestawić bryły mebli gdy, odpoczywamy z rodziną i łatwo zmienić ustawienie gdy spodziewamy się gości. Komfortowy wypoczynek gwarantują dodatkowe funkcje, w które wyposażone są dobrej jakości meble wypoczynkowe. Wśród nich wymienić należy funkcję spania, przydatną nie tylko gdy zapraszamy gości, ale także podczas leniwych wieczorów przed telewizorem (wówczas sprawdzi się także funkcja rozkładania w kanapach bez pojemnika na pościel). W istotny sposób masze poczucie komfortu poprawią regulowane podłokietniki, zagłówki i oparcia czy sterowana elektrycznie funkcja relaksu w fotelach.

Zaletą mebli modułowych jest także możliwość skonfigurowania, w taki sposób, aby zapewnić wszystkim domownikom komfortowy wypoczynek. Narożniki w kształcie litery L, a także – coraz bardziej popularne – w kształcie litery U, to sposób na stworzenie przestrzeni integrującej całą rodzinę. Dają także możliwość przyjęcia swobodnej pozycji do odpoczynku każdemu z domowników.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także