
Narożniki rozkładane - 3 powody, dla których warto je wybrać
Narożniki rozkładane to jedne z najpopularniejszych mebli wypoczynkowych, które pojawiają się w tysiącach polskich salonów. Nie tylko estetycznie wyglądają, ale też są bardzo funkcjonalne, a przy tym zachowują dobry stosunek ceny do jakości.

1. Dodatkowe miejsce do spania
2. Narożniki rozkładane ze skrzynią
3. Narożnik rozkładany L-kształtny czy U-kształtny?
Wybierając narożnik rozkładany trzeba odpowiednio dobrać jego rozmiar i ułożenie do miejsca, jakim dysponujemy w salonie. W małych wnętrzach sprawdzają się narożniki L-kształtne, a w większych U-kształtne.
Dodatkowe miejsce do spania
Za największą zaletę narożników rozkładanych uważa się ich wielofunkcyjny charakter - w ciągu dnia służą jako mebel wypoczynkowy, a wieczorem można je rozłożyć, dzięki czemu stają się łóżkiem, mogącym pomieścić jedną lub dwie osoby. Możliwość rozkładania sprawia, że narożnik może być używany zarówno na co dzień, jako łóżko dla domowników, lub w wyjątkowych okazjach, jako miejsce do spania dla gości.
Narożniki rozkładane ze skrzynią
Typowe rozkładane narożniki nie tylko służą jako łóżko do spania, ale również miejsce do przechowywania, np. pościeli czy koców. Jest to możliwe dzięki dodatkowej skrzyni, umieszczonej pod siedziskiem. Proste modele posiadają jedną skrzynię, te bardziej skomplikowane, dwie skrzynie - pod każdym siedziskiem po jednej. Zazwyczaj im większy jest narożnik, tym pojemniejsza będzie skrzynia na pościel, dlatego jeśli przyszły właściciel narożnika liczy na dodatkowe miejsce do przechowywania dużej ilości domowych tekstyliów, powinien zainwestować w narożnik pokaźnych rozmiarów z dwiema skrzyniami.
Narożnik rozkładany L-kształtny czy U-kształtny?
Narożniki rozkładane są dostępne zarówno w wersji L-kształtnej, jak i U-kształtnej. Te drugie są zwykle większe od pierwszych i częściej kupuje się je do dużych salonów. Mają one charakterystyczny kształt litery U, stworzony przez dwa szezlongi, z których zwykle tylko jeden posiada oparcie. Narożniki L-kształtne są mniejsze niż U-kształtne, jednak nie oznacza to, że cechuje je niewielka funkcjonalność. Wręcz przeciwnie - idealnie nadają się one do małych wnętrz. Zajmują niewiele miejsca, są praktyczne i estetyczne, a ich ustawienie pod ścianą pozwala zaoszczędzić miejsce. Oba rodzaje narożników mogą być lewe lub prawe - w przypadku modeli U-kształtnych, stronę narożnika określa się po dłuższym szezlongu. Przed wyborem odpowiedniego kształtu narożnika rozkładanego warto najpierw dokładnie określić jego lokalizację w salonie i do niej dobrać pasujący perfekcyjnie model.