×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Nowoczesny czy klasyczny? Wybierz idealny fotel do swojego salonu!

Nowoczesny czy klasyczny? Wybierz idealny fotel do swojego salonu!

Autor: Beata Michalik
10 wrz 2019 09:29
Aktualizacja: 11 wrz 2019 10:56

Fotele to meble, którym przypisuje się królewski rodowód. Można bowiem spokojnie powiedzieć, że swój pierwowzór mają w tronach monarchów.

Jakie są współczesne fotele, dostępne w sklepach stacjonarnych i internetowych? Przede wszystkim sporo wśród nich tradycyjnych form – takich, które znali również nasi pradziadkowie. Króluje „uszak” - w swojej klasycznej postaci lub lekko unowocześniony, ale zawsze wyposażony w charakterystyczne boczne zagłówki, poprawiające komfort wypoczynku. Często wyposażony jest w dodatkowy podnóżek, który może też pełnić funkcję podręcznego stolika. Kolejna wersja współczesnego fotela to niewielkich rozmiarów meble o kubełkowych siedziskach. Mają zazwyczaj wygodne podłokietniki i niezbyt wysokie oparcie. Doskonale sprawdzają się zarówno w mieszkaniach, jak i miejscach użyteczności publicznej, np. w kawiarniach. Z kolei fotel przypominający kultowy model „Egg” Arne Jacobsena, czyli fotel o jajkowatym kształcie to sposób na designerski wygląd wnętrza. Taki fotel będzie przykuwał uwagę i doda salonowi ponadczasowego uroku.

W naszej fotogalerii mamy fotele na cienkich metalowych płozach, ale też solidnych drewnianych nogach. Siedziska z miękkich, wytrzymałych tkanin tapicerskich, najlepszej jakości skór, jak i z drewna. Pojawiają się pikowania i przeszycia, wygodne oparcia i podłokietniki. Mamy modele obrotowe i z regulowaną wysokością siedziska. Warto też zwrócić uwagę na te fotele, które mają możliwość rozkładania zagłówka i podnóżka – nawet do pozycji półleżącej. Modele wyposażone w automaty (elektryczne bądź manualne) ułatwiające rozkładanie, mechanizmy regulacji wysokości i kąta nachylenia zagłówków i podnóżków, są cenione przede wszystkim ze względu na komfort, jaki pozwalają uzyskać, ale nie tylko. Drugą zaletą stosowania regulacji w fotelach jest fakt, że ma ona działanie prozdrowotne. Umożliwia zajęcie nie tylko komfortowej, ale również ergonomicznej i korzystnej dla zdrowia pozycji.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także