×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Nowoczesny salon. 12 pomysłów na modne meble do salonu. Zobacz!

Nowoczesny salon. 12 pomysłów na modne meble do salonu. Zobacz!

Autor: Ewa Kozioł
22 lut 2022 12:24

Jakie meble wybrać do nowoczesnego salonu? Podpowiadamy i pokazujemy. Zobacz jakie meble do swoich wnętrz wybrali inni. Znajdź wśród nich inspirację do swojego nowoczesnego salonu.

Styl nowoczesny to minimalistyczna forma, która dąży do optymalizacji przestrzeni użytkowych poprzez ograniczenie liczby zdobników, detali czy dekoracji. Przy aranżacji wnętrza jedną z najważniejszych zasad jest dążenie do otwartej przestrzeni i ograniczanie w niej podziałów. Zawsze jednak pamiętamy o funkcjonalności.

Bardzo lubimy styl nowoczesny we wnętrzach. Chętnie wybieramy go urządzając salon. I nie ma w tym nic dziwnego! Bo nowoczesny salon to przestrzeń wygodna i funkcjonalna. Lekka aranżacja, w jasnych kolorach, nieprzeładowana dekoracjami sprzyja także relaksowi i pięknie wygląda. W takim otoczeniu spędzanie czasu z rodziną czy z przyjaciółmi jest czystą przyjemnością. Podobnie zresztą jak odpoczynek przy dobrym filmie czy książce z filiżanką ulubionej kawy. O takim miejscu w swoich czterech kątach marzy każdy! 

Jakie meble wybrać do nowoczesnego salonu? Meble nowoczesne najczęściej pozbawione są ozdobników – mają przyciągać wzrok formą, bryłą i proporcjami. Prostotę i elegancję podkreśla gra kolorem, fakturą i materiałem. Tradycyjne drewno jest tu tylko punktem wyjścia do licznych wariacji na temat geometrycznych brył. Nietuzinkowe zestawienia drewna z płytą meblową, szkłem czy nawet metalem pozwalają kreować wnętrze proste i funkcjonalne, a zarazem pełne wyszukanych smaków i smaczków. Podkreśla to wysublimowana gra barw i świateł. Z jednej strony dominują tu eleganckie czernie, biele i szarości, z drugiej stonowane barwy drewna przełamywane żywym kolorem.

Ascetyczne wzornictwo i niewielka liczba sprzętów dodaje wnętrzom przestrzeni i światła.  Charakterystyczne dla stylu klasycznego bogate elementy zdobnicze zastępują innowacyjne rozwiązania technologiczne, pozwalające zrezygnować z wszelkiego rodzaju zdobniczych okuć. Bezuchwytowe fronty niejednokrotnie podkreślają efekt nowoczesności.

Pamiętaj, aby przestrzeni w nowoczesnym salonie nie zagracać. Unikaj więc dużej ilości mebli. Lepszym pomysłem jest skupienie się na jednym, charakterystycznym elemencie aranżacji. Może być to sofa z fotelem lub narożnik o prostej formie, ale na przykład w mocnym kolorze. 

Zobacz także Ściany w salonie. 15 pomysłów na ścianę za kanapą. Piękne zdjęcia!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także