×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Poduszki w salonie: 15 ciekawych pomysłów. Piękne inspiracje!

Poduszki w salonie: 15 ciekawych pomysłów. Piękne inspiracje!

Autor: Ewa Kozioł
29 wrz 2021 10:32

Jakie poduszki wybrać do salonu? Zielone, żółte czy szare? W kształcie prostokąta czy okrągłe? Mamy dla ciebie kilka fajnych pomysłów i inspiracji. Zobacz pięknie urządzone salony, w których poduszki są wyjątkową dekoracją.

Poduszki to świetny pomysł na zmianę charakteru salonu i nadanie mu całkiem nowego, świeżego klimatu. Bardziej efektownego, ciekawego, fantazyjnego, oryginalnego. Pamiętaj o tym! Tym bardziej że poduszki nie są drogie, więc metamorfoza twojego salonu nie będzie kosztowała dużo. Nie musisz przy tym robić żadnego, nawet małego remontu. Poduszki możesz także łatwo i szybko wymienić na inne, jeśli okaże się, że nie pasują do aranżacji salonu. A z kolei te, które nie pasują do strefy wypoczynkowej przenieść na przykład do sypialni. Być może w innym pomieszczeniu będą wyglądały dużo lepiej.

Wybór poduszek, które mogą stać się piękną dekoracją w salonie urządzonym w każdym stylu, jest ogromny. Warto w tak szerokiej i różnorodnej ofercie poszukać czego fajnego do swojego domu czy mieszkania. Wybór zależy także od tego, jaki efekt chcesz w salonie osiągnąć. Możesz dobrać kolor poduszek do koloru innych dodatków takich jak dywan lub zasłony. Stworzą one spójną, estetyczną całość i będęą wyglądały pięknie. Podobnie, jak poduszki w takim samym kolorze, co kanapa czy narożnik. Innym rozwiązaniem są poduszki dobrane w salonie na zasadzie totalnego kontrastu. Ich kolory mogą być intensywne i wyraziste, podobnie jak wzory. Staną się one mocnym elementem całej aranżacji salonu. Na szarej kanapie świetnie będę wyglądały poduszki w zielonym kolorze, w kolorze żółtym, turkusowym czy w modnych wzorach urban jungle. Doskonale ożywią one salon urządzony w jasnych, spokojnych barwach. 

Na kanapie czy fotelu możesz ułożyć także poduszki o różnych kształtach –  kwadratowe, prostokątne, wałki lub okrągłe. Nie wszystkie muszą być takie same. Na jednej kanapie różne mogę być także ich kolory i wzory. Taki aranżacyjny miszmasz rewelacyjnie wygląda w przestrzeni salonu. Pod warunkiem jednak, że mimo wszystko każdy element kompozycji idealnie do siebie pasuje, nawet na zasadzie kontrastu. Nie zapominaj o tym!

Zobacz także Ściany i podłoga w salonie: 15 świetnych pomysłów. Porady architekta!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także