Salon na Wielkanoc. Piękne, świąteczne dekoracje!

Salon na Wielkanoc. Piękne, świąteczne dekoracje!

Autor: Ewa Kozioł
08 kwi 2022 11:49

Już teraz warto pomyśleć o aranżacji salon na zbliżające się święta wielkanocne. Wykorzystaj kwiaty, kwiatowy wzory i subtelne pastelowe kolory. Salon będzie wyglądał elegancko i świeżo.

Zasłony w delikatne, pastelowe wzory, bukszpan, zajęcza ceramika czy bieżnik z baziami, to doskonały sposób na zaaranżowanie strefy dziennej. Pamiętajmy jednak o zachowaniu umiaru – Wielkanocne dekoracje w zbyt dużej ilości uczynią wnętrze nieco chaotycznym i stworzą efekt bałaganu, zamiast spójnej i estetycznej kompozycji.

– Dominację wielu motywów świątecznych we wnętrzu zrównoważy z pewnością subtelna baza, w postaci uniwersalnych mebli, które swą nienarzucającą się kolorystyką ułatwiają aranżację w różnych stylach – mówi Grażyna Michalska, Brand Manager Gala Collezione. – Przystrojone piórami jajka i zające, to nasze akcenty przewodnie, dzięki którym podczas sesji łatwo stworzyliśmy świąteczny klimat. Celowo odeszliśmy od kolorów jaskrawych, takich jak żółcienie i pomarańcze. W sklepach wnętrzarskich coraz częściej widać ozdoby wielkanocne w subtelnych i pastelowych kolorach. Pozwalają one na stworzenie w salonie stylowej aranżacji – dodaje.

Pomysły na wielkanocny klimat

Odrobina kurkumy, buraków i cebuli to składniki, które pomogą ekologicznie pomalować jajka. Jeśli nie macie czasu na kolorowanie, wystarczy chwycić za cienki mazak i stworzyć wspólnie np. rodzinę jajek z twarzami. Zwolennikom wielkanocnego minimalizmu proponujemy prosty i sprawdzony pomysł na wazon z wiosennymi kwiatami. Tu sprawdzi się klasyka – tulipany lub żonkile, które pomogą w uzyskaniu pięknego świątecznego wystroju. Umieść bukiety w nieoczekiwanych pojemnikach, takich jak ocynkowane kosze lub konewki. Dodaj do kompozycji kilka gałązek wierzby, bazi lub bukszpanu i zawieś na nich delikatne wielkanocne dekoracje. Na stole postaw własnoręcznie wyhodowaną rzeżuchę.

Po świątecznym sprzątaniu, przygotowaniu domu, sutych śniadaniach i obiadach, wygodna sofa od Gala Collezione, stanie się naszym królestwem komfortu. Wystarczy zdecydować się na jeden z wielu modeli ze sterowaną elektrycznie „funkcją relaks”, pozwalająca na zmianę pozycji na póleżącą, mebel z regulowanymi podłokietnikami i zagłówkami lub wersje z barem i ładowarką do telefonu lub tabletu. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także