
Salon z kuchnią. Mamy 10 projektów i aż 20 zdjęć salonów z aneksem kuchennym!
Podpowiadamy, jak połączyć salon z kuchnią w jedną piękną i modną całość! Szukasz inspiracji na kuchnię w salonie? Podoba ci się salon z aneksem kuchennym? Zobacz piękne wnętrza z polskich mieszkań.

- Bardzo fajne wnętrza, w których salon połączony jest aneksem kuchennym.
- Pomysły na urządzenie salonu z aneksem kuchennym w różnych stylach.
- Zdjęcia salonów z aneksem kuchennym z polskich domów i mieszkań.
1. Musztardowa kanapa w salonie, biała kuchnia
W otwartej strefie dziennej klasyczna, drewniana podłoga została znakomicie zestawiona z meblami – owalnym stołem, tapicerowanymi krzesłami oraz radiolą. Perspektywę salonu zamyka musztardowa kanapa polskiej marki Sits, połyskujący szarością dywan Carpet Decor i marmurowe stoliki kawowe. Marmur stolików nawiązuje do elementów wykończeniowych aneksu kuchennego – kolekcji Pietrasanta od marki Tubądzin, którą znajdziemy na pasie podłogi wzdłuż ciągu szafek kuchennych oraz nad blatem wykonanym z niezwykle trwałego konglomeratu kwarcowego firmy Technistone.

Sama kuchnia, która stanowi integralną część salonu, jest równie elegancka, jak pozostała część strefy dziennej. Odpowiada za to wspomniany już wcześniej gres imitujący naturalny marmur carraryjski, lecz również piękne salonowe dodatki.
Projekt wnętrza: Katarzyna Szostakowska, pracownia Kate&Co, www.kateco.pl
Czytaj więcej: Przytulne, jasne mieszkanie. Tak urządzono 54 mkw w Warszawie
2. Szare płytki na ścianie w salonie
Aneks kuchenny połączony jest z salonem, w którym znajdziemy zarówno duży stół jadalniany, jak
i miejsce do relaksu na wygodnej sofie. Na uwagę zdecydowanie zasługuje nieoczywisty pomysł na ścianę telewizyjną, wykonaną przez architekta wnętrz. W niekonwencjonalny sposób połączono tu ze sobą horyzontalną strukturę szafki z pionowym panelem, który jest wykonany z tego samego materiału co mebel. Do dekoracji ściany wykorzystano płytki Opoczno w kolorze Noisy Grey.

Mały metraż aneksu kuchennego wykorzystano maksymalnie dzięki zabudowie zaprojektowanej na wymiar. Duża liczba szuflad i szaf została zakryta jasnymi frontami pokrytymi laminatem Egger o nieoczywistym, jasnym kolorze Taupe.
Projekt wnętrza: Olga Nowosad-Szewców, Decoroom, www.decoroom.eu
Więcej o tym wnętrzu: Pomysł na małe mieszkanie: świetnie zaprojektowane 35 mkw w Warszawie
3. Chłodne biele i szarości, słoneczne granaty
Centralne miejsce w otwartej strefie dziennej zajmuje wygodna, tapicerowana dziupla. Buduje ona charakter całego salonu i jest piękną biblioteczką. Jednak, jak to przewrotnie bywa, koncepcja wystroju tego wnętrza zrodziła się w trakcie projektowania kuchni.

To właśnie kuchnia nadała ton aranżacji całej strefy dziennej. Inspiracją do jej urządzenia był kolor morza i przeglądającego się w nim nieba. Stąd z jednej strony spotkamy tu chłodne biele i szarości oraz zgaszone błękity, które przywołują na myśl surowy klimat Skandynawii. Z drugiej – słoneczne granaty, przywodzące śródziemnomorskie ciepło południowej Europy. Tę chłodną paletę ociepla duża ilość naturalnego drewna oraz liczne oryginalne dodatki. Uwagę przykuwają też wyraziste hiszpańskie kafle i mozaiki, inspirowane słonecznym południem.
Projekt wnętrza: Magdalena Bielicka, Maria Zrzelska-Pawlak, Magma, www.pracownia-magma.pl
Więcej o tym wnętrzu: Projekt "Z widokiem na stocznię". Konkurs Dobrze Mieszkaj - Najlepsze Projekty
4. Inspiracje designem lat 50-tych
Obie części: pokój dzienny i kuchnia ze stołem jadalnianym zajmują optycznie podobną powierzchnię strefy dziennej. W centralnej części znajduje się stół i sofa, ustawione tuż obok siebie. Taki układ bardzo sprzyja spotkaniom towarzyskim. Stół staje się sercem domu i przy większej liczbie gości pozwala na wygodne zebranie się wokół niego.
We wnętrzu wyraźnie widać inspirację designem lat 50-tych i stylem mid-century, który zadomowił się tu na dobre. Oryginalne, geometryczne kształty mebli korespondują z otwartą, nadającą oddechu przestrzenią, szlachetnymi materiałami i wyrafinowaną prostotą.

Projekt wnętrza: Raca Architekci, www.raca-architekci.pl
Czytaj więcej: Nowoczesne mieszkanie w Gdańsku. Tak urządzono 66 mkw
5. Mural na ścianie w salonie
Otwarta strefa dzienna jest lekka, przestronna i optymistyczna. Niezaprzeczalny atutu salonu to okno na całą szerokość pomieszczenia, skąd widać sporą loggię, która optycznie dodaje wnętrzu przestrzeni oraz fantastyczny mural, zdobiący całą ścianę w otwartej strefie dziennej.

Aneks kuchenny swoją kolorystyką i zastosowanymi materiałami nawiązuje do tego, co znajduje się w salonie. Całość tworzy elegancką, stylową całość. Zastosowanie kompaktowego, białego blatu oraz lustra, jako okładziny ściennej wzdłuża pasa roboczego, zminimalizowało kuchenny charakter zabudowy, ponadto dodało wnętrzu lekkości. Osiągnięty został też zamierzony efektu odbicia wyjątkowego muralu z przeciwległej ściany.
Projekt wnętrza: Beata Ignasiak, Autorska Pracownia Projektowania Wnętrza Prywatnych i Komercyjnych Ignasiak Interiors, www.ignasiakinteriors.com
Czytaj więcej tu: Piękne mieszkanie w Bydgoszczy. Stylowe i z kolorem. Tak urządzono 59 mkw!
6. Pastele w salonie, czerń w kuchni
W części dziennej królują pastele – jasny błękit na ścianach, gołębia szarość na obiciu kanapy i pudrowy róż w dodatkach – na zasłonach i poszewkach poduszek dekoracyjnych. W ciekawy sposób kontrastuje z nimi matowa czerń kuchni w formie aneksu, która zyskała lżejszą formę, dzięki rezygnacji z wiszących szafek. Całość uzupełniają meble i dodatki, które wprowadzają do wnętrza klimat lat 50. i 60. Należy do nich kultowy fotel 366 projektu Chierowskiego oraz piękny okrągły stół z drewna razem z vintage'owymi krzesłami.

Projekt wnętrza: Ola Dąbrówka, pracownia Good Vibes Interiors, www.goodvibesinteriors.pl
Więcej o tym wnętrzu: Pastelowe wnętrze na Pradze. 42-metrowe mieszkanie w pięknych kolorach
7. Elegancki salon z aneksem kuchennym
Głównym założeniem funkcjonalnym projektu było zaaranżowanie strefy wypoczynkowej z dużą, wygodną sofą, na której można się zrelaksować, oglądając seriale. Wybór padł na narożnik modułowy Karato z kolekcji Gala Collezione. Wygodny i przykuwający wzrok mebel dodał pomieszczeniu nutki luksusu. Spodobał się zwolennikom prostych, klasycznych kształtów, które kreują eleganckie i harmonijne wnętrze, z miejscem do codziennego wypoczywania.

W kuchni architekt postawiła na duży półwysep, pełniący funkcję dodatkowego blatu oraz stołu. Centralna zabudowa ma charakterystyczny, geometryczny kształt i to właśnie ta kompozycja zdobi całe wnętrze. Wysoka zabudowa jest celowo lakierowana na biało, aby optycznie wtopiła się w sąsiadujące ściany i nie zaburzała udanej kompozycji.
Projekt wnętrza: Dominika Onsorge, DD Studio
Czytazj więcej tu: Dwupokojowe mieszkanie dla pary. Świetne wnętrze z Poznania
8. Dekoracyjny tynk na ścianie za kanapą w salonie
Mimo że wnętrze ma jak najbardziej industrialny styl, wciąż jest bardzo przytulne. Decydują o tym materiały wykończeniowe. Piękna podłoga nadająca ton wnętrzu to panele winylowe marki Designflooring z kolekcji Van Gogh, które doskonale łączą się z tynkiem na ścianie imitującym patyne i rdzę. Całość dopełnia jasna zieleń w odcieniu miętowym. Znajdziemy ją na tapicerce kanapy i na frontach dolnych szafek kuchennych wykonanych z płyty MDF lakierowanej w półmatowym wykończeniu.

Projekt wnetrza: Aneta Subda, www.subdadesign.pl
Więcej o tym mieszkaniu: Ciekawe mieszkanie w loftowym stylu. To projekt z Gdańska!
9. Czerń i złoto w kuchni oraz w salonie
Salon połączony z kuchnią to prostokątne pomieszczenie z taflami okien balkonowych na jednym końcu i konstrukcją mebli kuchennych po przeciwnej stronie. Urządzony jest w stylu eklektycznym, który doskonale dopełniają elementy nowoczesne czy glamour. We wnętrzu króluje czerń, biel, butelkowa zieleń i złoto.

Stół ustawiony przy półwyspie łączy kuchnię z salonem, a krzesła pokryte tą samą welurową tkaniną co kanapa, tworzą urocze połączenie. Na ścianie w kuchni za złotym okapem, zamocowany został spiek marmurowy z lustrzanym odbiciem rysunku marmuru calacatta. Na tej samej ścianie w salonie projektantka umieściła z kolei sztukaterie, a sama ściana została pomalowana na kolor szary i podświetlona złotymi ozdobnymi kinkietami o kolistym kształcie.
Projekt wnętrza: Agnieszka Tarnawska, Tarna Design Studio, www.tarna-ds.com
Więcej o tym wnętrzu: Eleganckie, nowoczesne wnętrze. Piękne mieszkanie w Krakowie!
10. Panela na podłodze, blacha na ścianie
Podstawą aranżacji jest biel i szarości, które stały się idealnym tłem do wprowadzenia prostych brył oraz geometrycznych wzorów. Przestrzeń ożywiły elementy w kolorze drewna, miedzi i złota.
Przestronne okna nadają wnętrzu jasności i powiększają je wizualnie. Aby dodać przytulności, podłoga wyłożona została drewnopodobnymi panelami winylowymi, wstawiono tu również gięte krzesła oraz wygodny szary narożnik. Dekoracyjna ścianka za za telewizorem została wykonana z laminatu imitującego miedzianą, delikatnie szczotkowaną blachę.

Projekt wnętrza: Beata Napierała, pracownia Modify-Architektura Wnętrz, www.modify.net.pl
Więcej o tym wnętrzu: Modne szarości i biel. Tak urządzono mieszkanie na warszawskiej Woli