Sofa w salonie: 15 świetnych modeli z funkcją spania!

Sofa w salonie: 15 świetnych modeli z funkcją spania!

Autor: Ewa Kozioł
08 sty 2021 10:27

Sofa z funkcją spania do doskonały wybór do każdego salonu. Świetnie sprawdzi się małym, jaki i w dużym pokoju dziennym. Zobaczcie jakie modele sof z funkcją spania znajdziecie w polskich sklepach.

Sofa to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia w naszym salonie. Powinna być wygodna i estetyczna. To na niej bowiem wieczorem odpoczywamy i spędzamy czas z rodziną, a często również śpimy. Warto więc wybrać sofę, która spełni te wszystkie potrzeby. Dobrym rozwiązanie będzie model z funkcją spania. To bardzo wygodne rozwiązanie, nawet jeśli mamy oddzielną sypialnię. Przyda się, gdy z wizytą przyjadą goście lub gdy czasami zdarza nam się zasnąć w salonie. Sofy z funkcją spania często wyposażone są w pojemnik lub pojemniki na pościel, co jest bardzo praktyczne, bo daje nam dodatkową przestrzeń na przechowywanie. Weźcie tą opcję pod uwagę, szczególnie jeśli wasz salon jest mały lub bardzo mały. 

Wygląd sofy jest tak samo ważny jak jej estetyka. Powinna ona pięknie wyglądać i pasować zarówno swoim kształtem, jak i kolorystyką do całej aranżacji salonu. Do wyboru macie sofy w prosty, nowoczesnym stylu lub bardziej dekoracyjne ozdobne. Mogą być wykończone tkaniną lub skórą, a do tego dostępne są w bardzo różnej konfiguracji kolorystycznej. Sofa w kolorze szarym, kremowym czy białym to zawsze bezpieczny wybór. Będzie pasowała praktycznie do każdego salonu. Jeśli chcecie, aby sofa była mocnym elementem wnętrza możecie wybrać model w bardziej odważnym kolorze na przykład w czerwonym, niebieskim lub zielonym. Dzięki temu salonu nabierze indywidualnego charakteru i na pewno zaprezentuje się wyjątkowo. Pamiętajcie jednak, że jeśli zdecydujecie się na kolorową kanapę, szczególnie w mocnych kolorach, to sama w sobie będzie ona już niezwykle mocnym elementem wnętrza. Warto więc pozostałe elementy wybierać w spokojnych beżach, brązach, szarościach czy uniwersalnej bieli.

Zobacz także Elegancki salon: 12 pięknych, stylowych wnętrz. Super zdjęcia!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także