×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Stół w salonie. 12 świetnych pomysłów na modną aranżację. Zobacz zdjęcia!

Stół w salonie. 12 świetnych pomysłów na modną aranżację. Zobacz zdjęcia!

Autor: Urszula Tatur
14 maj 2021 09:49
Aktualizacja: 17 maj 2021 08:52

Stół to po prostu król jadalni! W zależności od potrzeb oraz pory dnia dostosowuje się do przestrzeni i to właśnie tą uniwersalność oraz gotowość do zadań specjalnych cenimy w nim najbardziej

Jadalnia to jedno z najbardziej wszechstronnych wnętrz w całym mieszkaniu, w którym bez względu na rozkład pomieszczeń jeden element wyposażenia pozostaje niezmienny. Stół to po prostu król jadalni! Choć pod względem popularności może czasem przegrywa rywalizację z wygodną kanapą, to wciąż pozostaje ważnym i niezastąpionym meblem w salonie. Aranżacja pokoju dziennego bez stołu byłaby po prostu niepełna. 

Są duże, masywne, rozkładane, z rozsuwanymi blatami, pneumatycznymi podnośnikami; są też stoliki kawowe, niewielkie, delikatne. Często mają kształt prostokąta, ale bywają również okrągłe, owalne i kwadratowe. Do salonu wybierzmy model stołu dostosowany do metrażu, stylu wnętrza, naszych przyzwyczajeń oraz oczekiwań. W zależności od potrzeb oraz pory dnia dostosowuje się do przestrzeni i to właśnie tą uniwersalność oraz gotowość do zadań specjalnych cenimy w nim najbardziej. 

Nie zapominajmy, że to właśnie przy stole przyjdzie nam nie tylko spożywać posiłki czy przyjmować znajomych i rodzinę. Często stanie się domowym biurem, polem emocjonujących rozgrywek dla planszowych gier lub wygodnym punktem na odrabianie lekcji z dziećmi. Zatem stół poza walorami estetycznymi musi spełniać określone funkcje zachowując przy tym wygodę do spożywania posiłków i spędzania czasu z bliskimi.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także