Stół w salonie. 12 świetnych pomysłów na modne meble. Zobacz zdjęcia

Stół w salonie. 12 świetnych pomysłów na modne meble. Zobacz zdjęcia

Autor: Urszula Tatur
15 marz 2021 11:34

Jadalnia to jedno z najbardziej wszechstronnych miejsc w całym mieszkaniu. Bez względu na to czy urządzimy ją przy kuchni, czy w salonie. Jeden element wyposażenia pozostaje niezmienny. Stół to po prostu król jadalni!

Właśnie przy stole w jadalni przyjdzie nam nie tylko spożywać posiłki czy przyjmować znajomych i rodzinę. W czasach pandemii zastąpił nam biuro, stał się miejscem zdalnego nauczania i odrabiania lekcji. To miejsce rodzinnych spotkań, dlatego tak ważny jest wybór stołu oraz miejsce, gdzie go ustawimy.

Zobacz też: Kuchnia z jadalnią. 12 pomysłów do bloku. Zobacz zdjęcia!

To, na jaki stół się zdecydujemy powinno być uzależnione od kilku czynników. Przede wszystkim powinniśmy wziąć pod uwagę wielkość oraz układ naszego domu, czy mieszkania. Jeśli nie mamy oddzielnej jadalni, stół możemy ustawić w kuchni, salonie lub na granicy obu pomieszczeń. Stół w salonie to rozwiązanie idealne do niedużych mieszkań w bloku. Możemy wtedy nasz meble ustawić przy oknie, przy ścianie lub między kuchnią a salonem. Wszystko zależy od układu naszego wnętrza.

Czytaj także: Salon z kuchnią w bloku. Praktyczne porady, dużo zdjęć!

Kolejnym istotnym punktem są nasze wymagania, upodobania oraz potrzeby. Stół powinien się nam podobać wizualnie, a także spełniać swoje funkcje. Najczęściej można spotkać stoły prostokątne, kwadratowe lub owalne. Najbardziej funkcjonalne są stoły prostokątne ponieważ można je postawić pod ścianą. Wielkość stołu powinna być uzależniona od ilości domowników.

Więcej: Nowoczesne meble do salonu. Postaw na prostotę i wygodę

Stół powinien wizualnie pasować do wystroju całego wnętrza. W zależności od wybranej przez nas stylistyki salonu, do wyboru mamy stoły drewniane, metalowe, szklane lub wykonane z tworzyw sztucznych. Jeżeli chodzi o stoły drewniane to są bardzo stabilne i świetnie się prezentują. Stoły metalowe idealnie wpasują się w surowe, loftowe wnętrza. Stoły szklane to wygodna a zarazem bardzo elegancja opcja. Stoły z płyty meblowej dają nam najwięcej możliwości. Dostępne są w ogromnej gamie kolorów. Są bardzo praktyczne i łatwe do czyszczenia.

Polecamy w serwisie: Nowoczesny salon. 12 pięknych, modnych wnętrz. Świetne zdjęcia!

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także