Stół w salonie. 12 świetnych pomysłów. Zobacz zdjęcia!

Stół w salonie. 12 świetnych pomysłów. Zobacz zdjęcia!

Autor: Urszula Tatur
19 lut 2021 11:20

Są duże, masywne, rozkładane, z rozsuwanymi blatami, pneumatycznymi podnośnikami. Często mają kształt prostokąta, ale bywają również okrągłe, owalne i kwadratowe. Do salonu wybierzmy model stołu dostosowany do metrażu, stylu wnętrza, naszych przyzwyczajeń oraz oczekiwań.

Przy stole w jadalni nie tylko spożywamy posiłki czy przyjmujemy znajomych i rodzinę. Coraz częściej staje się domowym biurem, polem rozgrywek dla planszowych gier lub miejscem na odrabianie lekcji z dziećmi. Dlatego stół poza walorami estetycznymi musi spełniać określone funkcje, zachowując przy tym wygodę do spożywania posiłków i spędzania czasu z bliskimi.

Wybór stołu to ważna decyzja dla jego przyszłych użytkowników, dlatego powinien być starannie przemyślany. Przeznaczenie, standard wyposażenia, sposób użytkowania to podstawowe parametry, które należy wziąć pod uwagę zanim zdecydujemy o zakupie mebla. Stół powinien się nam podobać wizualnie, a także spełniać swoje funkcje. Wielkość stołu powinna być uzależniona od ilości domowników.

Podczas wyboru stołu musimy zadbać o to, aby nie blokował poruszania się i umożliwiał swobodny dostęp do szafek. Dodatkowo powinien on wizualnie pasować do wystroju wnętrza. Do wyboru mamy stoły drewniane, metalowe, szklane lub wykonane z tworzyw sztucznych. Każdy typ ma swoje wady i zalety.

Stoły drewniane to są bardzo stabilne i świetnie się prezentują. Gorzej jest jednak jeżeli chcemy pozbyć się z nich zabrudzeń czy plam. Stoły metalowe idealnie wpasują się w surowe, loftowe wnętrza. Stoły szklane to wygodna a zarazem bardzo elegancja opcja. Łatwo utrzymać je w czystości i są stosunkowo trwałe. Stoły z tworzywa sztucznego dają nam najwięcej możliwości. Dostępne są w ogromnej gamie kolorów, dlatego bez problemu możemy je dopasować do każdego wnętrza. Są bardzo praktyczne i łatwe do czyszczenia.

Najczęściej można spotkać stoły prostokątne, kwadratowe lub owalne. Najbardziej funkcjonalne są stoły prostokątne ponieważ można je postawić pod ścianą. Stół w jadalni to typowy stół rodzinny – jak sama nazwa wskazuje powinna się przy nim zmieścić cała rodzina. Jadalnia musi być praktyczna i zapewnić swobodę ruchu.

 

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także