Stoliki kawowe: zobacz modele dostępne w polskich sklepach

Stoliki kawowe: zobacz modele dostępne w polskich sklepach

Autor: Beata Michalik
15 maj 2019 10:54

Coraz bardziej wymyślne, wyposażone w zamknięte schowki, wysuwane półki i blaty, dźwignie, których poruszenie zmienia kształt i wielkość mebla. Stoliki kawowe to dziś praktyczne, ale i designerskie meble wielofunkcyjne.

Skromne stoliki kawowe poszerzają dziś grono mebli wielofunkcyjnych, mebli, bez których trudno wyobrazić sobie codzienność, bo są zwyczajnie niezastąpione. Nawet jeśli stolik jest prosty w formie i pozbawiony dodatkowych elementów, zazwyczaj okazuje się, że najlepiej funkcjonuje… w zestawie z jednym lub dwoma podobnymi. Sam jeden zwykły stolik prawie nie ma już racji bytu we współczesnym mieszkaniu. Przy czym chodzi tu nie tylko o wygodę i funkcjonalność, ale też o efektowny wygląd. Stolik sam w sobie może bowiem być prawdziwa perełką designu, dodatkiem do zestawu mebli wypoczynkowych, a jednocześnie oddzielnym, samodzielnym bytem, który ma swój styl, design, swojego projektanta i bynajmniej nie jest byle czym.

Nie tylko polskiej produkcji

Bogactwo oferty stolików kawowych na polskim rynku przyprawia o zawrót głowy. Tym bardziej, że propozycje rodzimych producentów to nie wszystko – mamy coraz więcej produktów importowanych, sprzedawanych z powodzeniem przez platformy internetowe, sklepy firmowe, showroomy specjalizujące się w dystrybucji światowych ikon meblowego designu. 

Producenci mebli mają w swoich ofertach propozycje, które wykraczają poza standardowy niewielki blat na czterech nogach. Dostępne w polskich sklepach stoliki różnią się wielkością i rodzajem podstawy, ale łączy je jedno – pomysłowa konstrukcja i nowatorskie rozwiązania pozwalające wykorzystywać mebel na różne sposoby.

Niewielki i mobilny

Wśród podręcznych stolików bywają takie, przy których spokojnie można zjeść posiłek i przyjąć gości, są też wersje rozkładane typu dwa w jednym. Coraz częściej pojawiają się też wersje z wysuwanym do góry blatem pod laptop – tworzą wtedy domowe minibiuro. Większość z prezentowanych w redakcyjnym przeglądzie stolików to jednak bardzo niewielkie meble, wręcz wnętrzarskie gadżety, które trudno nawet nazwać stolikami. Stolik w wersji mini może mieć formę zamykanego kosza, w którym możemy przechować drobne przedmioty. Może to być mobilna taca na nóżkach, nierzadko wyposażonych w kółka. Może to być też niewielki blat na płozach, dosuwany do podłokietnika kanapy – idealne rozwiązanie do małych wnętrz.

Stolik to taki element umeblowania salonu, który można szybko i łatwo wymienić czy przenieść w inne miejsce, gdy nam się znudzi. Stąd też popularność modeli mobilnych, np. wyposażonych w kółka lub szyny na specjalnych rolkach. Pojawiają się też zestawy stolików, często o takiej samej formie, ale różnej wielkości, dzięki czemu można łatwo wsunąć jeden pod drugi i wysunąć, gdy potrzebujemy większej powierzchni blatu.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także