×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Szary narożnik: nowości z polskich sklepów

Szary narożnik: nowości z polskich sklepów

Autor: Urszula Tatur
06 lis 2014 15:48

Szary to kolor niezwykle modny w tym sezonie i nic w tym dziwnego, skoro to jedna z najbardziej neutralnych i ponadczasowych barw. Także sama forma narożnika jest tak uniwersalna, że będzie idealna do każdego wnętrza.

Odpowiednio dobrany narożnik, aby spełnić nasze oczekiwania musi zarówno zdobić salon, jak i zapewnić wygodę podczas wypoczynku. Dlatego szukając odpowiedniego dla nas modelu, zwróćmy uwagę na dwa podstawowe kryteria wyboru: walory estetyczne oraz komfort użytkowania.

Przy zakupie mebli wypoczynkowych do salonu pierwszym kryterium, jakim się kierujemy jest po prostu  ich wygląd. Wśród bogatej gamy narożników, jaką oferują nam producenci, największą popularnością cieszą się modele w tak modny w tym sezonie kolorze szarym. I choć barwa ta kojarzy się z minimalistycznymi, chłodnymi wnętrzami, to przecież szary jest jednym z najbardziej neutralnych kolorów. Dzięki temu doskonale wtapia się w każdą aranżację. Idealnie komponuje się bielą i czernią, pasuje do chłodnych błękitów i kobiecych róży, ale współgra z naturalnymi beżami i brązami. Stawiając zatem na szarości uczynimy nasz salon nie tylko modnym, ale też ponadczasowym i uniwersalnym.

Kolejna czynność przy wyborze odpowiedniego narożnika to sprawdzenie komfortu użytkowania wybranego przez nas modelu. W tym przypadku warto zwrócić uwagę na konstrukcję mebli i materiały obiciowe. Wśród dostępnych tkanin najczęściej występują żakard, bawełna, cienki lub gruby welur, grubo tkana przędza bawełniana oraz chętnie wybierane nabuk lub skóra. Jako wypełnienie siedzisk stosuje się płaskie sprężyny oraz piankę poliuretanową. Ostatnio modne stały się siedziska wypełnione granulatem styropianowym, które dopasowują się do kształtu ciała, gdy na nich siadamy. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także