Telewizor w salonie. Najciekawsze pomysły projektantów

Telewizor w salonie. Najciekawsze pomysły projektantów

Autor: Urszula Tatur
07 sty 2015 12:48

Jak wyeksponować telewizor w salonie? Zobaczcie 20 inspirujących rozwiązań z polskich domów.

Ściana z telewizorem

Choć posiadanie telewizora we współczesnych czasach to rzeczą całkiem zwyczajną, zaś jego brak - po prostu ekstrawagancją, to jego wkomponowanie w aranżację salonu do najprostszych nie należy. Jak zatem wyeksponować nasz odbiornik telewizyjny, by nie tylko cieszył oko podczas oglądania ulubionych filmów czy telewizji?

Najprostszym rozwiązaniem będzie zamontowanie telewizora na ścianie. Możemy go zawiesić nasz telewizor w dowolnym miejscu, a co najważniejsze na optymalnej - względem siedzisk zestawu wypoczynkowego - wysokości. Jednakże kluczem do sukcesu będzie wpasowanie go w stylistykę naszego wnętrza. W nowoczesnych salonach możemy śmiało zawiesić telewizor na ścianie, przy której nie ustawimy żadnych mebli bądź też ograniczymy je do minimum.

Warto jednak wtedy udekorować samą ścianę – cegła, kamień czy też kolorowa farba bądź oryginalna tapeta sprawdzą się w tej roli doskonale. W pokojach dziennych o tradycyjnej stylistyce najlepiej zawiesić telewizor nad stylową szafką, komodą czy nawet biokominkiem. Ich ciekawa forma odciągnie wzrok od nowoczesnego kształtu telewizora.

Panel telewizyjny

Podobnie rzecz się ma z panelem telewizyjnym. To nie tylko modne, ale i bardzo funkcjonale rozwiązanie. Doskonale prezentuje się na ścianie, stanowiąc idealne tło dla telewizora. Śmiało możemy też ukryć za nim wszelkie kable, tak iż ich widok nie będzie szpecił naszego salonu.

Najprostszym sposobem na niedrogi panel będzie wykonanie go z płyty gipsowo-kartonowej. Ta najtańsza opcja wcale nie musi być przy tym nieatrakcyjna. Wręcz przeciwnie - odpowiednio zakomponowana może zrobić ogromne wrażenie. Wystarczy tylko pomalować taką konstrukcję na ulubiony kolor, zabezpieczyć modnym szkłem bądź obłożyć eleganckim kamieniem.

Modne są także panele wykonane z płyty MDF. Największym powodzeniem cieszą się te w białym kolorze, choć czarne wcale nie ustępują im miejsca. Lakierowane na wysoki połysk lub w macie – oba rozwiązania są równie popularne. Pierwsze idealnie podkreślą elegancki charakter nowoczesnych wnętrz, drugie – doskonale wtopią się w minimalistyczne stylizacje. Furorę robią także drewniane dekory. Płyta laminowana lub w bardziej ekskluzywnej wersji fornir to prawdziwy hit aranżacyjny.

Szafki RTV

Nie można także zapomnieć o tradycyjnych już szafkach RTV, które są nie tylko doskonałym miejscem na telewizor, ale też pomieszczą wszelkiego rodzaju sprzęt audiowizualny, a przy tym pozwolą ukryć zbędne dla oka kable. Wśród obecnych na rynku produktów odnajdziemy modele szafek idealne do nowoczesnych salonów – w ciepłym kolorze drewna, białe a nawet tak modne szare, jak i te dedykowane do przestrzeni klasycznych, u których pierwotnych wzorców nawet nie było wyobrażenia o telewizji, grach video czy internecie.

Nie musimy jednak uciekać się do gotowych modeli, a dać się ponieść twórczej fantazji. Szafki wykonane na zamówienie nie tylko staną się oryginalną, a przy tym unikatową ozdobą naszego salonu. Pozwolą też idealnie zaplanować miejsce na poszczególne sprzęty audiowizualne.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także