Trendy 2021: salon w stylu pop-art. To jest modne!

Trendy 2021: salon w stylu pop-art. To jest modne!

Autor: Ewa Kozioł
14 kwi 2021 11:45

Salon w stylu pop-art jest modny! Od 60 lat niezmiennie gości w naszych wnętrzach, a w 2021 roku szczególnie zyskuje popularność. Zobaczcie jak urządzić salon w klimacie pop-art.

Intensywne i soczyste barwy, odważne dodatki inspirowane kulturą masową i motywy znane
z reklam i kultowych obrazów to główne założenia stylu pop-art. Niezmiennie od 60 lat gości we wnętrzach, a w 2021 roku szczególnie zyskuje popularność.

Pop-art wnosi optymistyczny nastrój i energię do wnętrza oraz pozwala na zabawę formą oraz kolorami. Wykorzystane w tym stylu barwy powinny być odpowiednio zróżnicowane i nasycone. Dominują przede wszystkim intensywne czerwienie, pomarańcz, soczysta zieleń i wyrazista żółć. Istotną rolę odgrywają również niebanalne formy – meble o nietypowych, geometrycznych kształtach oraz nieoczywiste zestawienia takie jak, proste krzesła w połączeniu ze szklanym żyrandolem, czy puszyste kolorowe tekstylia na welurowej sofie.

– Ponadto pożądane są wszelkie dodatki i dekoracje: obrazy, świeczki, ramki, a w szczególności plakaty na ścianę. Wzory rodem z komiksów doskonale prezentują się również na tekstyliach, kubkach do herbaty i filiżankach do kawy. W aranżacji pop-art powinny znaleźć się także rośliny – najlepiej, jeśli będą to duże okazy, które nie zostaną zdominowane przez inne barwy we wnętrzu. Ten oryginalny styl sprawdzi się szczególnie w aranżacji salonu, sypialni lub pokoju młodzieżowego – komentuje Natalia Nowak, ekspert ds. aranżacji wnętrz salonów Agata.

Polecamy także Kolor w salonie: 15 pomysłów na modną kanapę w kolorze. Zobacz zdjęcia!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także