PARTNER PORTALU
Grzejniki dekoracyjne - 10 modnych kolekcji

Grzejniki dekoracyjne - 10 modnych kolekcji

Autor: Katarzyna Masłowska
24 maj 2018 11:28

Dostępne na rynku grzejniki nie tylko zapewniają przyjemne ciepło, ale również stanowią miły dla oka element wyposażenia. Bogata oferta i ciekawa konstrukcja pozwalają na ich łatwe wkomponowanie w każde wnętrze.

We współczesnych aranżacjach wnętrz już nie musimy ukrywać grzejnika pod oknem. Nie ma też powodu, aby zasłaniać go suto marszczoną zasłoną. Aktualna oferta grzejników obfituje bowiem w modele, które zachwycają zgrabną formą, bogate w dekoracyjne detale, a przy tym emitujące odpowiednią do potrzeb ilość ciepła. Dziś grzejnik doskonale ozdobi pomieszczenie, podkreśli oryginalny styl aranżacji wnętrza, a nawet doda mu charakteru.

Możemy wybierać spośród modeli z pełnym ekranem lub tych zbudowanych z profilu i kolektorów czy oryginalnych grzejników kolumnowych. Nowoczesną formę zyskują także tradycyjne grzejniki płytowe – całkowicie płaska płyta czołowa lub z lekkimi przetłoczeniami w postaci równoległych linii, a przy tym ciekawe kształty pozwalają na montaż w różnych pozycjach, niezależnie od wielkości pomieszczenia. większych, przestronnych pomieszczeniach grzejnik można wyeksponować na ścianie, aby zwracała uwagę ciekawy designem.

Natomiast w mniejszych, nietypowych pomieszczeniach sprawdzą się modele o specjalnych kształtach i gabarytach. Dostępne na rynku grzejniki przystosowane są również do każdego rodzaju instalacji grzewczej. Można je montować używając w domu instalacji gazowej, pompy ciepła czy też kominka z płaszczem wodnym.

Do każdego wnętrza

Zwykle szerokość grzejników jest większa niż wysokość, co sprawia, że zajmują one więcej miejsca na ścianie. Dlatego przy projektowaniu wnętrza, często w pierwszej kolejności myślimy o tym, gdzie zainstalować grzejnik, a dopiero później zastanawiamy się nad rozstawieniem mebli. Może się zdarzyć nawet, iż jesteśmy zmuszeni zrezygnować z ustawienia sofy czy komody pod którąś ze ścian, bo akurat w tym miejscu znajduje się grzejnik.

Zobacz także: Przestronny dom parterowy z pięknym tarasem - zobacz projekt!

Wysokie grzejniki o niewielkiej szerokości (nawet 30 cm) to dobre rozwiązanie, gdy w pomieszczeniu brakuje miejsca - można je umieścić tuż przy drzwiach czy pomiędzy innymi elementami wyposażenia. Na rynku znajdziemy także modle dedykowane specjalnie do wnętrz ze skosem lub też takie, które mogą pełnić funkcję sprytnie zaaranżowanej ścianki działowej.

Jak biżuteria

Za pomocą grzejnika możemy w ciekawy sposób ożywić aranżację mieszkania. Szczególnie intrygująco prezentują się zwłaszcza modele dedykowane do wnętrz łazienkowych. W ofercie producentów znajdziemy grzejniki niemalże we wszystkich kolorach, jak również z nadrukami czy polerowane na efekt lustra. Bardzo ciekawie prezentują się modele o fikuśnych kształtach, które wyglądem w niczym nie przypominają tradycyjnych systemów grzewczych.

Dzięki finezyjnie wygiętym żeberkom oraz ekranom, które skutecznie maskują podłączenie do instalacji bardziej przypominają wymyślną dekorację wnętrza. Wśród nich możemy wymienić np. grzejniki, po których tafli można pisać, grzejniki wyglądem przypominające wieszaki czy też imitujące meble z półką. To szczególnie praktyczne rozwiązanie w małych pomieszczeniach łazienkowych, gdzie każda dodatkowa przestrzeń, na której możemy ułożyć ręczniki czy kosmetyki jest na wagę złota. Dzięki nim zbędne jest również mocowanie do ścian dodatkowych wieszaków.

Inteligentne rozwiązania 

Grzejnikami możemy również sterować z pomocą mobilnych aplikacji. Dzięki inteligentnemu sterowaniu możemy znacznie zaoszczędzić koszty ogrzewania elektrycznego. Za pomocą czujnika ruchu urządzenie rozpoznaje czas obecności i nieobecności w mieszkaniu, a następnie zapamiętuje te dane. Dzięki temu grzejnik włącza się przed powrotem użytkowników do domu, tak aby zapewnić komfortową temperaturę, gdy wrócą. Natomiast w czasie, gdy sensor nie wykryje ruchu, gdyż domownicy są w pracy lub szkole, temperatura jest obniżana.

Autor: Alicja Pietrowska

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także