PARTNER PORTALU
20 pomysłów na mały przedpokój

20 pomysłów na mały przedpokój

Autor: Urszula Tatur
02 gru 2014 20:36

Przedpokój to wizytówka naszego domu. Dlatego należy z niezwykłą starannością zadbać o jego wystrój. Podpowiadamy jak to zrobić, by już od progu zachwycał gości.

Mały przedpokój często przyprawia nas o wielki ból głowy. Jak go urządzić, tak by maksymalnie zagospodarować niewielką przestrzeń, a przy okazji stworzyć całkiem niezłą aranżację? Jest na to kilka sprawdzonych sposobów.

Pierwszym, wymagającym najmniejszych nakładów finansowych, jest optyczne powiększenie przestrzeni korytarza za pomocą luster. Te z męskiego punktu widzenia zbędne elementy wystroju, pełnią istotną rolę w aranżacji wnętrz. I wbrew pozorom nie jest nią możliwość w pełni podziwiania swej krasy przez panią domu. Umiejętnie dobrane lustra optycznie podwoją przestrzeń naszego korytarza, stając sie przy tym ciekawym elementem dekoracyjnym.

Drugim sposobem na aranżację strefy wejścia jest ciekawe jej zabudowanie. To rozwiązanie najlepiej sprawdza się w długich i wąskich korytarzach. Wysoka zabudowa jest poza tym niezwykle praktyczna. Daje całkiem sporo dodatkowego miejsca na przechowywanie, a jej fronty mogą dodatkowo optycznie powiększac naszą przestrzeń. Wystarczy wybrać je w jasnym kolorze lakierowanym na wysoki połysk bądź zdecydować się nie tafle luster montowane zamiast płyt.

Ostatnim z proponowanych przez nas sposobów na mały przedpokój jest zintegrowanie go z całą strefą dzienną. I choć wymaga ona często wyburzenia co najmniej jednej ścianki, to efekty przerosną nasze najśmielsze oczekiwania. W ten sposób nie tylko dodamy naszemu salonowi kilka metrów kwadratowych, ale też podkreślimy reprezentacyjny charakter całej strefy dziennej. W końcu przedpokój urządzony jak salon jest najlepszą wizytówką domu.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także