Drzwi do salonu: 10 ciekawych modeli. Zobacz wszystkie produkty!

Drzwi do salonu: 10 ciekawych modeli. Zobacz wszystkie produkty!

Autor: Ewa Kozioł
08 wrz 2020 10:00

Drzwi wewnętrzne pełnią dziś nie tylko funkcję praktyczną. To coraz częściej element dekoracyjny pomieszczenia. Bardzo ważne, by był spójny ze stylistyką wnętrza. Rozwiązań jest bez liku. Czas uruchomić wyobraźnię!

Wybierając drzwi do salonu zwróćmy uwagę, by odpowiadały one wymaganiom pomieszczenia i dobrze wpisywały się w jego styl. Obecnie największą popularnością cieszą się strefy wspólne dla salonu, kuchni i jadalni. To rozwiązanie nie zawsze okazuje się jednak komfortowe i w trakcie gotowania lub odwiedzin gości wolelibyśmy oddzielić od siebie te pomieszczenia. Tutaj świetnym wyjściem jest zastosowanie drzwi przesuwnych (np. dwuskrzydłowych), które na co dzień mogą pozostać otwarte, a w razie konieczności szybko je zamkniemy, wygradzając przestrzeń. Jeśli natomiast pokój dzienny stanowi osobne wnętrze i jest niewielki lub niewystarczająco doświetlony, postawmy na modele z przeszkleniami – przez szyby przenikną promienie słoneczne, które rozjaśnią przestrzeń i nadadzą jej pogodny charakter.

Drzwi o pełnej konstrukcji świetnie sprawdzą się z kolei w salonie, który pełni jednocześnie rolę gabinetu – w czasie pracy zapewnią lepszą izolację od dźwięków dobiegających z pozostałej części domu.

By drzwi dobrze wkomponowały się w aranżację, wybierzmy je w kolorze zbliżonym do odcienia podłogi lub mebli. We wnętrzach nowoczesnych i minimalistycznych świetnie sprawdzą się w wersji bezprzylgowej (sprawią wrażenie wbudowanych w ścianę), natomiast do pomieszczeń klasycznych polecamy drzwi przylgowe. Dodatkowym walorem dekoracyjnym będą zdobienia, np. w formie metalowych i fornirowych aplikacji czy frezowań.

Tekst: Katarzyna Śliwińska, kierownik działu marketingu i reklamy, RuckZuck

Zobacz także Ściany w salonie: 10 pomysłów na modne, szare wnętrze

 

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także