Drzwi dopasowane do potrzeb wnętrza

Drzwi dopasowane do potrzeb wnętrza

Autor: Wojciech Napora
06 marz 2020 07:37

Wnętrza w mieszkaniu różnią się od siebie pod względem wielkości i przeznaczenia – z tego względu wymagają specjalnie dostosowanych rozwiązań. Subtelne różnice w wyglądzie drzwi wpłyną na ich funkcjonalność, nie zaburzając jednocześnie ogólnie przyjętej estetyki.

W niewielkich, słabo doświetlonych pomieszczeniach najlepiej sprawdzą się skrzydła z przeszkleniami. Dzięki nim do środka przenikną promienie słoneczne, nadając wnętrzu pogodny wygląd. W zależności od tego, jaki chcemy uzyskać poziom rozjaśnienia, możemy zdecydować się na różną liczbę szyb – im więcej, tym wyraźniejszy efekt. By natomiast zaoszczędzić miejsce, możemy zamiast drzwi otwieranych w tradycyjny sposób, wybrać wersję przesuwną.

W sypialni i gabinecie, gdzie zależy nam na zachowaniu ciszy i prywatności, lepiej sprawdzą się natomiast modele pełne, w których zamiast przeszkleń umieszczone są fornirowe płyciny. Ograniczą one dopływ dźwięków z pozostałej części domu, służąc spokojnej i nierozpraszającej atmosferze.

Choć współcześnie dużą popularnością cieszą się przestrzenie otwarte, czasem praktyczniejsze okazuje się oddzielenie kuchni od jadalni i salonu. Chcąc zrobić to w subtelny sposób, warto sięgnąć po drzwi przesuwne na prowadnicy podsufitowej. Na co dzień mogą pozostać otwarte, a w czasie gotowania lub podczas niezapowiedzianej wizyty gości z łatwością odseparujemy przestrzeń kuchenną. Warto rozważyć opcję dwuskrzydłową, która nie tylko prezentuje się bardzo efektownie, ale też umożliwia wygodniejsze przemieszczanie się między pomieszczeniami.

Zobacz także: Pomysł na salon - 10 pięknych aranżacji.

Do łazienki wybierzmy koniecznie model z kratką, tulejami lub podcięciem u dołu skrzydła. Każde z tych rozwiązań zapewni wnętrzu przewiew powietrza, redukując wilgoć i poczucie duszności. Dodatkowo zadbajmy też o zamek łazienkowy z blokadą.

Zobacz także: Wanna w łazience. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także