PARTNER PORTALU
Drzwi wewnętrzne. Jak zachować spójność aranżacji?

Drzwi wewnętrzne. Jak zachować spójność aranżacji?

Autor: Wojciech Napora
05 marz 2020 10:54

Podpowiadamy, jak dobrać drzwi, by dobrze wkomponowały się w przestrzeń i jednocześnie spełniały swoje różnorodne funkcje?

To, czy końcowy efekt aranżacji czterech kątów będzie harmonijny, zależy od wielu czynników. Kluczową rolę odgrywa przemyślane rozplanowanie przestrzeni i trzymanie się jednego motywu przewodniego. Dlatego w przypadku wyboru drzwi zwróćmy uwagę nie tylko na ich walory estetyczne i techniczne, ale również na to, czy będą współgrać z pozostałymi skrzydłami w mieszkaniu – mówi Katarzyna Śliwińska, kierownik działu marketingu i reklamy, RuckZuck.

Spójna estetyka drzwi

Spójność estetyczna nie oznacza, że wszystkie drzwi w mieszkaniu powinny wyglądać identycznie. Najważniejsze, by posiadały ten sam rodzaj wykończenia oraz takie same klamki i zawiasy. Drzwi w kilku kolorach i z różnymi typami okuć wpłynęłyby negatywnie na wygląd przestrzeni, tworząc wrażenie chaosu. Najlepszym rozwiązaniem jest sięgnięcie po modele dostępne w ramach jednej kolekcji – wtedy uzyskamy pewność, że wszystkie skrzydła w mieszkaniu będą do siebie pasować.

Zobacz także: Pomysł na salon - 10 pięknych aranżacji. 

Pamiętajmy, by estetyka drzwi wpisywała się w wygląd całej przestrzeni mieszkalnej. Jeśli nasz dom urządzony jest w stylu skandynawskim lub prowansalskim, postawmy na skrzydła w białym lub delikatnie beżowym odcieniu. Do klasycznych wnętrz polecane są natomiast modele w ciemnej tonacji. Jeżeli natomiast nie mamy ustalonego konkretnego stylu aranżacyjnego lub różni się on w zależności od pomieszczenia, warto zdecydować się na drzwi w dekorze naturalnego drewna. Jest to bezpieczna opcja, która odnajdzie się w każdej przestrzeni.

Zobacz także: Jak wybrać meble do salonu?

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także