Otwarte wnętrza - 12 nowoczesnych rozwiązań

Otwarte wnętrza - 12 nowoczesnych rozwiązań

Autor: Anna Usakiewicz
25 lis 2019 09:20

Okna zajmujące powierzchnię całej ściany wizualnie znoszą bariery między domem, a jego otoczeniem. Dzięki temu wnętrza otwierają się na otaczające budynki ogrody czy lasy, a też efektownie integrują z miejskim krajobrazem.

Duże przeszklenia są coraz modniejsze i powoli stają się nieodłącznym elementem nowoczesnego budownictwa. Dodają wnętrzom lekkości i przestrzeni, a ponadto pozwalają zintegrować wizualnie, a niejednokrotnie także funkcjonalnie, mieszkanie z jego otoczeniem.

Okno na świat

Otaczający dom ogród, widok na miasto, czy też zielony krajobraz z dala od miejskiego zgiełku wpisują się w aranżację wnętrz. Dzięki nowoczesnym technologiom duże okna nie tylko gwarantują imponujące widoki. Wysokie parametry izolacyjności akustycznej gwarantują ochronę przed hałasem. Skrzydła okienne mogą być przesuwane lub uchylane, pomimo ich ciężaru, dzięki specjalnie dobranym okuciom. Z kolei wentylowanie pomieszczeń z dużą ilością przeszkleń odbywa się nawet wtedy, gdy drzwi tarasowe są zamknięte, co umożliwia specjalna listwa zapewniająca dopływ powietrza. Duże przeszklenia przede zapewniają mieszkańcom dużą ilość światła dziennego, co korzystnie wpływa na samopoczucie, ale także pozwala znacząco obniżyć zużycie energii elektrycznej. Ochronę przed słońcem oraz nadmiernym nasłonecznieniem zapewnią nowoczesne akcesoria okienne, które można dopasować idealnie do preferencji użytkownika oraz stylu wnętrza.

Komfortowe warunki

W otwartych wnętrzach, z dużymi przeszkleniami komfort termiczny oraz kwestia kosztów ogrzewania ma szczególne znacznie. Dlatego warto zainwestować w okna energooszczędne, które odznaczają się wysokimi parametrami izolacyjności termicznej. Najbardziej energooszczędne to te, które spełniają wymogi dla budynków pasywnych. Nowoczesne urządzenia grzewcze, takie jak kotły kondensacyjne czy pompy ciepła gwarantują wysoką wydajność i duże oszczędności. Natomiast kontrolowanie kosztów ogrzewania przy zapewnieniu optymalnej temperatury umożliwiają inteligentne systemy zarządzania ogrzewaniem.

Otwórz się na otoczenie

Dzięki dużym przeszkleniom zacierają się granice pomiędzy domem a jego otoczeniem. W efekcie ogród bądź taras staje się dodatkową przestrzenią do życia, a aranżacja tych stref podlega tym samym zasadom. I tak, zgodnie z aktualnymi trendami wybieramy podobny, czy wręcz ten sam rodzaj materiału do wykończenia podłogi w salonie i na sąsiadującym z nim tarasie – możemy sięgnąć na przykład po deski oraz imitujące je gresy, które sprawdzą się na zewnątrz. Także meble przeznaczone na taras i do ogrodu przyjmują formy typowe dla mebli salonowych. Nowoczesne okna tarasowe, gwarantujące łatwe otwieranie i bezprogowe przejście ułatwią dostęp do przydomowych przestrzeni, a duże przeszklenia pozwalają cieszyć się efektownym otoczeniem nie tylko latem.

Zobacz także: Otwarte wnętrza - 12 pomysłów na strefę dzienną

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także