Salon z tarasem - tak można go urządzić

Salon z tarasem - tak można go urządzić

Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
14 sty 2015 12:12

Taras stanowi przedłużenie pokoju dziennego. W ciepłe dni można urządzić tam jadalnię, zrelaksować się przy lekturze, a nawet wyspać na świeżym powietrzu.

Jest naturalnym łącznikiem pomiędzy domem a ogrodem. Taras to miejsce idealne do samotnego wypoczynku po ciężkim dniu w pracy, jak również zorganizowania grilla z rodziną czy znajomymi.

Salon z wyjściem na taras jest nie tylko praktyczny, ale ma również atrakcyjny wygląd. Przez drzwi tarasowe wpada spora dawka światła dziennego, doświetlając tym samym pomieszczenie i nagrzewając je w ciągu dnia energią słoneczną. Gdy otworzymy drzwi zapewnimy błyskawiczny dopływ świeżego powietrza, dzięki czemu szybko odświeżymy atmosferę w domu, zarówno latem jak i zimą.

Wyjście na taras to praktyczne rozwiązanie w salonie jednak należy pamiętać o tym, że duże przeszklenia mogą doprowadzić latem do przegrzania domu. Dopływ promieni słonecznych ograniczy zadaszenie tarasu, jednak do realizacji tego rozwiązania potrzebujemy pomocy profesjonalisty. Szybszym i prostszym rozwiązaniem jest zamocowanie rolet, żaluzji lub zawieszenie zasłon. Nie tylko ochronią one wnętrze przed nadmiarem światła, ale będą też ciekawą dekoracją salonu.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także