Sposób na jasny salon: duże przeszklenia

Sposób na jasny salon: duże przeszklenia

Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
08 sty 2015 11:08

Duże przeszklenia są gwarancją optymalnego doświetlenia domu. Ponadto wzbogacają pomieszczenie pięknym widokiem zza okna, dzięki czemu wnętrze zyskuje niepowtarzalny wygląd a my - dobry nastrój i samopoczucie.

Moda na duże przeszklenia od lat zdobywa rzesze zwolenników. Jasne, otwarte przestrzenie stały się obowiązującym trendem we współczesnej architekturze domów jednorodzinnych, a nawet budynków wielorodzinnych. Dlatego też im większe połacie szyb ma nasz budynek, tym lepiej.

Okazałe okna i drzwi tarasowe w salonie to nie tylko moda, ale i bardzo praktyczne rozwiązanie. Powiększają optycznie wnętrze, dodają mu cennej przestrzeni, a także otwierają na to, co jest na zewnątrz. Krajobraz za oknem łączący się z wnętrzem powiększa je i wprowadza do domu niepowtarzalny klimat.

Okna i drzwi o dużych rozmiarach prezentują się imponująco niezależnie od tego, czy pomieszczenie jest urządzone nowocześnie, czy w stylu klasycznym. Okazałe przeszklenia tworzą swego rodzaju korytarz dla naturalnej energii słonecznej oraz zapewniaj optymalne doświetlenie pomieszczenia. Należy jednak pamiętać, by zaopatrzyć je w rolety, żaluzje czy zasłony. Ochronią nas przed nadmiarem promieni słonecznych - uciążliwych szczególnie latem - oraz (nierzadko) wścibskim wzrokiem sąsiadów.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także