×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Zasłony w salonie: 15 pomysłów na okno. Zobacz zdjęcia!

Zasłony w salonie: 15 pomysłów na okno. Zobacz zdjęcia!

Autor: Ewa Kozioł
18 sie 2021 08:50

Zasłony to świetny pomysł na dekorację okna w salonie. Wyglądają pięknie i stylowo! Efektownie ozdobią nie tylko okno, ale i salon. Zobaczcie sami!


Czy zasłony to dobry pomysł na dekorację okien w salonie? Zdecydowanie tak! Idealnie sprawdzą się w każdym wnętrzu. To rozwiązanie nie tylko do salonu urządzonego w klasycznym stylu. Długie zasłony ze szlachetnych materiałów pięknie uzupełnią także nowoczesne wnętrze. Dzięki nim salon stanie się bardziej przytulny. Zyska też ciekawy, nietuzinkowy klimat. Co więcej! Zasłony to świetny pomysł na szybką i niedrogą metamorfozę salonu. Możesz nadać wnętrzu zupełnie nowy klimat bez uciążliwych, długich i drogich remontów. Wieszając nowe zasłony na okno warto jeszcze pomyśleć o wymianie poduszek. Dopasuj je do wzoru i kolory zasłon, a aranżacja salonu będzie jeszcze bardziej efektowna. 

Zasłony możesz dodać do aranżacji salonu kiedy tylko chcesz. Nie musi tego robić do razu, gdy urządzasz nowe wnętrze lub remontujesz stare. Bardzo ważny będzie wybór odpowiedniego produktu. Zasłony muszą bowiem pasować do całego wystroju salonu. Kolor i wzór zasłon możesz dobrać do koloru kanapy, dywanu lub poduszek. Mogą być one w podobnej tonacji lub w zupełnie innej (zestawione na zasadzie kontrastu). 

Musisz też zdecydować, jaką funkcje zasłony mają we wnętrzu pełnić? Czy chcesz może dodatkowo połączyć je z firankami lub z roletami? Pamiętaj, że jeśli zasłony mają pełnić w salonie jedynie funkcję dekoracyjną i ograniczyć dopływ intensywnego światła dziennego, warto postawić na delikatne materiały takie jak len, naturalny bądź sztuczny jedwab czy taftę. Będę one stanowiły subtelną, delikatną dekorację okna. Jeśli zaś zależy ci na zasłonach zaciemniających pomieszczenie wybierz zasłony aksamitne lub pluszowe. Pięknie wyglądają. 

Nie zapominaj również o rozmiarach zasłon. Szerokość materiału, która ma zasłaniać okno powinna wynosić, co najmniej 1,5 cm jego szerokości. Najlepiej, jednak jeśli zasłona będzie dwa razy szersza niż okno. Zapewni to piękny, estetyczny efekt w salonie, nawet w momencie rozciągnięcia zasłony na całe okno. Co z długością? Masz dwie opcje. Zasłony powinny bowiem sięgać do parapetu lub do samej podłogi. W drugim przypadku zasłony mogą swobodnie opadać na ziemię lub kończyć się 1-2 cm nad podłogą.  

Zobacz także Mały salon: 15 świetnych pomysłów. Piękne inspiracje. Zobacz zdjęcia!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także