Jaka lampa do salonu? Top 10 modnych pomysłów + ceny

Jaka lampa do salonu? Top 10 modnych pomysłów + ceny

Autor: Justyna Łotowska
23 sie 2021 11:39

Zastanawiasz się, jaką lampę wiszącą kupić do twojego salonu? Wybraliśmy 10 naprawdę dobrych i modnych pomysłów! Zobacz je wszystkie!

Salon to przestrzeń, w której warto postawić na więcej niż jedno źródło światła. Sprawdzi się reprezentacyjna lampa wisząca, lampa stojąca przy kanapie, małe lampki stołowe czy punktowe lampki do czytania - różne lampy w pokoju dziennym pozwolą ci dobrze oświetlić pomieszczenie i grać światłem w zależności od sytuacji. 

Zobacz także: Oświetlenie w salonie: 15 pomysłów na supermodne lampy-pająki

Jak dobrać lampę? Zasadniczo powinna być dopasowana do stylu twojego wnętrza. Jeśli lubisz styl nowoczesny, wybierz lampę w takim klimacie lub nawet surową, industrialną. Jeśli podoba ci się styl klasyczny - twoje oświetlenie powinno to odzwierciedlać. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby mieszać style i tworzyć, piękne eklektyczne wnętrze!

Jakie lampy są teraz na topie? Na pewno modne jest szkło - szklane klosze, okrągłe lub kwadratowe, wiszące na długich kablach, z dobrze widoczną żarówką to teraz bardzo popularne i świetnie wyglądające rozwiązanie. Na czasie są też lampy-pająki, w których poszczególne "ramiona" dowolnie montujesz na suficie. Rekordy popularności bije też lampa-kapelusz marki Petite Friture. W sklepach bez problemu znajdziesz różne modele lamp wiszących do salonu i to na każdą kieszeń.

Czytaj też: Lampa nad stołem w salonie. 12 modnych pomysłów na aranżację!

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także