Jakie lampy kupić do salonu? 20 pięknych pomysłów na oświetlenie

Jakie lampy kupić do salonu? 20 pięknych pomysłów na oświetlenie

Autor: Justyna Łotowska
13 sty 2021 15:03

Oświetlenie to jeden z najważniejszych zakupów w każdym salonie. Jak oświetlić pokój dzienny zgodnie z najnowszymi trendami i stworzyć we wnętrzu przytulny i ciepły klimat? Zobacz nasze propozycje 20 wartych polecenia lamp.

Jak dobrze wybrać oświetlenie do salonu? Zastanów się, w jaki sposób korzystasz z tej przestrzeni i jakie funkcje powinny spełniać lampy w pokoju dziennym. Gdzie potrzebujesz światła do oglądania telewizji, gdzie lubisz usiąść z ulubioną książką, gdzie przyjmujesz gości. Punktów świetlnych w salonie powinno być sporo - do aranżacji wykorzystać powinieneś nie tylko lampę wisząca, ale także lampę podłogową, stołową czy kinkiety. Dobrym pomysłem jest oświetlenie z regulowanym ramieniem - dzięki temu możesz skierować światło dokładnie tam, gdzie go potrzebujesz. 

Czytaj też: Nowoczesny salon: 10 pięknych pomysłów na lampy. Zobacz je!

Jakie modele są teraz na topie? Najmodniejsze lampy to te o prostych geometrycznych kształtach, nawiązujące wzorami do klasyków, inspirowane skandynawską prostotą. Możesz też postawić na złoto czy inne metale - to bardzo modny trend w kolorystyce lamp salonowych. 

Zobacz również: Jak oświetlić salon i jadalnię: 7 świetnych wnętrz

Za pomocą światła można w salonie wyeksponować to, na co chciałbyś zwrócić uwagę. Warto podkreślić ciekawe materiały na ścianach - drewno, lamele, naturalny kamień. Można też pokazać piękne detale aranżacji salonu lub dekoracje, z których jesteś szczególnie dumna/dumny.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także