Oświetlenie: lampy stojące jako uzupełnienie oświetlenia centralnego

Oświetlenie: lampy stojące jako uzupełnienie oświetlenia centralnego

Autor: Wojciech Napora
17 sty 2020 07:26

Lampy stojące, często określane także mianem podłogowych, są niemal nieodłącznym elementem każdego mieszkania. Sprawdzają się zarówno w salonie i sypialni, jak i pokoju dziecka. Oświetlenie tego typu często pełni funkcję dodatkowego, wspomagającego lampy główne zamontowane na suficie.

Lampy podłogowe pozwalają na szybki, prosty, a przede wszystkim niewymagający dużych nakładów pieniężnych podział przestrzeni domowej. Światło, które wprowadzają do wnętrza, jest niejako ścianą, dzięki której możemy stworzyć w salonie zarówno strefę relaksu, jak i cześć dzienną – mówi Renata Mikuś, Dekoria.

Decydując się na oświetlenie tego typu, warto się zastanowić, do czego będzie służyła dana lampa – czy będzie pełniła ona tylko funkcję dekoracyjną, czy także użytkową. Funkcje te wymagają bowiem innych kryteriów przy wyborze. Decydując się na lampę, z pewnością warto się zastanowić nad tymi o nieoczywistych i oryginalnych kształtach. Takie lampy z pewnością zajmą we wnętrzu nieco więcej miejsca niż te tradycyjne o regularnych kształtach. Jeżeli lampa ma pełnić w pomieszczeniu funkcję głównie użytkową, warto postawić na tę z regulowaną wysokością oraz zmiennym kątem padania strumienia światła.

Czytaj także: Zalety oświetlenia ściennego.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także