×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
20 pomysłów na ściany w salonie. To było modne w 2014

20 pomysłów na ściany w salonie. To było modne w 2014

Autor: Urszula Tatur
Dodano: 15 sty 2015 12:45
Zaktualizowano: 21 sty 2015 08:32

Fototapety w salonie cały miniony rok cieszyły się niesłabnącym powodzeniem. Zobaczcie jakie wzory zyskały największą popularnością.

Choć fototapeta na ścianie niejednemu kojarzy się z epoką PRL-u, to w minionym roku było to jedno z najpopularniejszych rozwiązań, jakie wybieraliśmy do naszych domów. Największym zainteresowaniem cieszyły się tapety z nadrukiem dedykowane do przestrzeni kuchennych, jednak wzory "salonowe" wcale nie ustępowały im pola.

Powodów popularności fototapet w naszych salonach jest wiele. I wcale nie zalicza się do nich sentyment czy tęsknotę za miniona epoką - tym bardziej, że współczesne wzory w niczym nie przypominają tych sprzed lat. To raczej wysoka jakość wydruku przy stosunkowo niskiej cenie powoduje, iż właśnie te rozwiązanie wybieramy. Poza tym niczym nieograniczona liczba wzorów pozwala nam na stworzenie w pełni zindywidualizowanego wnętrza. I choć na fototapecie możemy mieć każde zdjęcie to zawsze może wyodrębnić pewne motywy, które są w w danej chwili modne.

W minionym roku największa furorę robiły tapety optycznie powiększające przestrzeń. Wzory z efektem głębi doskonale bowiem odnajdują się w niewielkich wnętrzach, wizualnie optymalizując przestrzeń naszego salonu. Równie popularne były motyw z natury - zwłaszcza w wersji makro oraz fototapety imitujące naturalne materiały, jak kamień, cegłę a nawet drewno. Poza tym niesłabnącym zainteresowaniem cieszyły się zdjęcia wielkich miast, jak Paryż, Londyn i oczywiście Nowy Jork oraz romantyczne krajobrazy.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także