PARTNER PORTALU
Bliskość natury w mieszkaniu, czyli motyw drewna… bez drewna

Bliskość natury w mieszkaniu, czyli motyw drewna… bez drewna

Materiał Partnera Autor: Fachowiec
24 lip 2019 14:38

Drewno jest znanym na całym świecie materiałem ze względu na swoją trwałość i uniwersalność, ale również z powodu pozytywnego wpływu na człowieka. Już niewielki element z drewnianym motywem potrafi wprowadzić przytulność do pomieszczenia oraz pozwala na spokojny wypoczynek. Drewno mimo, że jest niezwykle trwałym i uniwersalnym materiałem, jest również dość drogie, trudne w obróbce i montażu. Na szczęście, by cieszyć się tym motywem nie musisz inwestować dużej ilości pieniędzy i czasu. Razem z ekspertami ze Swiss Krono i sieci sklepów Fachowiec, pokazujemy sposoby na wykorzystanie w mieszkaniu motywu drewna – bez drewna.

Dlaczego warto wybrać ten wzór?

Stosując drewniany motyw we wnętrzu możemy poczuć bliskość natury oraz powrócić do korzeni i tradycji. Obecnie na rynku znajdziemy wiele materiałów imitujących drewno, które z powodzeniem wprowadzą spokój w Twoje cztery kąty. Innowacyjne materiały budowlane i wykończeniowe do złudzenia przypominają prawdziwe drewno - przez naturalny kolor, widoczny rysunek słoi czy strukturę 3D, która sprawia, że podłogi laminowane również w dotyku imitują ten surowiec. Co więcej, zastosowane okleiny lub wzory doskonale odwzorowują gatunki drzew, takie jak: szlachetny dąb, orzech czy wiąz – mówi Błażej Karczewski, Dyrektor Handlowy sieci sklepów .

Motyw drewna – gdzie go wykorzystać w mieszkaniu?

Drewniane podłogi to pierwsze skojarzenie, które przychodzi na myśl, gdy zastanawiamy się jak wykorzystać ten wzór. Jednak jest to rozwiązanie stosunkowe drogie. A może jest jakaś alternatywa? Mogą nią być z pewnością podłogi laminowane. Bez znaczenia, czy jesteś fanem stylu skandynawskiego czy rustykalnego, odpowiednio dobrany kolor podkreśli piękno całej aranżacji. Podłogi laminowane  z serii Platinium to szeroki wybór efektownych struktur – począwszy od naturalnych, wiernie oddających fakturę drewna, aż po nowoczesne czy linearne. Imitują zarówno podłogę lakierowaną, jak również połysk po olejowaniu lub charakterystyczne ługowanie – mówi Jarosław Masina, Kierownik Działu Marketingu SWISS KRONO sp. z o. o., producenta podłóg laminowanych, płyt meblowych i OSB. Z kolei kolekcja Aurum to w głównej mierze kolory i wzory dębów z całego świata, ale również majestatyczny platan, drzewo sandałowe czy cedr – wyjaśnia Jarosław Masina. Dodatkowym atutem tych podłóg jest łatwość ich pielęgnacji i utrzymania w czystości.

Aranżacja całego wnętrza będzie dopełniona, gdy zadbamy również o szczegóły. Dlatego też do kolekcji Aurum i Platinum zostały stworzone dedykowane listwy przypodłogowe, które idealnie odwzorowują kolor i rysunek właściwych paneli. Warto zaznaczyć, że są to listwy MDF, wykonane z płyty pilśniowej średniej gęstości z włókien drzewnych, a nie z plastiku.

Cokół przypodłogowy P85 Swiss Krono, dąb toledo D490. Fot. Swiss Krono

Cokół przypodłogowy P85 Swiss Krono, dąb vigo D3797. Fot. Swiss Krono 

Mniej oczywistym sposobem na wykorzystanie motywu drewna w mieszkaniu są elementy dekoracyjne na ściany. To rozwiązanie jest efektowne i zarazem łatwe w montażu oraz nie wymaga uciążliwych prac związanych z wygładzaniem ścian. W ten sposób można szybko odmienić wnętrze i dodać mu charakteru. W kolekcji ściennych elementów dekoracyjnych Walldesign City marki Swiss Krono możemy znaleźć wiele inspiracji do aranżacji przestrzeni, niezależnie czy marzymy o przytulnym i ciepłym wnętrzu, czy surowym i chłodnym designie.

Wykorzystanie motywu drewna jest doskonałym pomysłem, jeśli chcesz urządzić przestrzeń, która przez długi czas ma być efektowna i funkcjonalna. W takim wnętrzu poczujesz się swobodnie i bezpiecznie, a drewniane akcenty pozwolą naprawdę wypocząć.

Więcej: , 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także