Cegła w salonie: 10 najpiękniejszych wnętrz. Zobacz zdjęcia!

Cegła w salonie: 10 najpiękniejszych wnętrz. Zobacz zdjęcia!

Autor: Ewa Kozioł
11 sty 2021 16:44

Cegła to świetny pomysł na wykończenie ścian w salonie. Sprawdzi się w nowoczesnej, klasycznej i skandynawskiej aranżacji. Zobaczcie piękne pomysł na aranżację salonu z cegłą.

Czy warto wykończyć ściany w salonie cegłą? Warto! To materiał, który pięknie wygląda, jest modny i ma same zalety. Cegła pasuje do salonu urządzonego w stylu nowoczesnym, loftowym, minimalistycznym oraz klasycznym, skandynawskim czy prowansalskim. Sprawdzi się praktycznie w każdym wnętrzu. 

Cegła daje wiele możliwości aranżacyjnych. Dostępna jest bowiem nie tylko w swoim tradycyjnym, czerwonym kolorze, ale w zasadzie w każdym innym. Cegłę trzeba jednak pomalować odpowiednią farbą i gotowe. Popularnością w salonie cieszą się ściany wykończone cegłą w białym kolorze oraz w ciepłych czerwono-żółtych odcieniach. Pierwsza opcja to rozwiązanie, które świetnie sprawdzi się klasycznych aranżacjach, podkreślając ich elegancją i dobry smak. Biała cegła to także świetna propozycja do małego salonu, którego nie przytłoczy, a nada mu pożądanej lekkości. Ściany w nowoczesnym salonie możecie z kolei wykończyć cegłą w czerwonym kolorze. 

Ściany wykończone cegłą doskonale będę wyglądały w zestawieniu z drewnem w salonie (z drewnianą podłogą lub meblami), z betonem (na fragmencie ściany lub obudowie kominka) oraz z miękkimi, przytulnymi tekstyliami (poduchami, zasłonami). Doskonale będzie pasowała również do modnych szarości czy ponadczasowej bieli. 

Cegła w salonie sprawi, że wnętrze nabierze charakteru. Pięknie będzie wyglądała na jednej ścianie lub tylko na jej fragmencie (na przykład na ścianie za kanapą lub za telewizorem). Warto o tym pamiętać. Cała ściana wykończona cegłą znacznie lepiej sprawdzi się bowiem w dużym salonie, w małym postawmy na ceglane akcenty. 

Zobacz także Modne ściany w salonie: 15 świetnych aranżacji. Zobacz zdjęcia!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także