Co  na podłogę w salonie? Postaw na modne i trwałe materiały

Co na podłogę w salonie? Postaw na modne i trwałe materiały

Autor: Urszula Tatur
04 maj 2021 09:22

Architekci i projektanci podkreślają, że podłoga jest najistotniejszym elementem wystroju wnętrza. Do niej właśnie dobierane są zwykle pozostałe elementy wyposażenia. Podłoga decyduje w ogromnej mierze o stylu i charakterze mieszkania. Właścicielom zwykle zależy, by była zarówno piękna, jak i praktyczna.

By wytrzymała szpilki mamy, hulajnogę synka, pazury psa, zalanie przez sąsiada i by po latach cieszyła wyglądem tak jak w dniu parapetówki. Tym, którzy właśnie takiej podłogi pragną, sieć salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian Home poleca kolekcje podłóg winylowych.

Znakomity wygląd i wybór sposobu montażu

Podłogi winylowe doskonale odwzorowują rysunek naturalnego drewna. Kolekcja ta ma strukturę synchroniczną, co oznacza, że grafika ma pokrycie w strukturze podłogi. Dzięki temu kolekcja wygląda wyjątkowo naturalnie, zachowując wszelkie estetyczne atuty podłogi drewnianej.

W kolekcji Breton 30 znajdziemy osiem rodzajów podłóg winylowych, idealnie odwzorowujących rysunek naturalnego dębu w różnych wybarwieniach. W zależności od stylu wnętrza wybierać można od bardzo jasnej podłogi, poprzez ciemną, szarą, aż do ciepłego odcienia.

Podłoga dębowa to klasyka. Pasuje do każdego stylu wnętrza. Chłodna, w odcieniach bieli lub szarości wpisze się w stylistykę mieszkania urządzonego w stylu skandynawskim lub japandi. Podkreśli urodę naturalnego drewna lub wikliny, pasować będzie do wszelkiego rodzaju naturalnych tkanin: lnu, bawełny, wełny czy jedwabiu.

Naturalny i ciepły odcień dębu  to z kolei idealne wybarwienia do współczesnych wnętrz, których właścicielom zależy przede wszystkim na domowym klimacie i przytulności. Są uniwersalne. Dobrze komponować się będą zarówno z szarą modułową sofą i drewnianym stolikiem kawowym, jak i stylowymi welurowymi fotelami i dodatkami w stylu glamour.

Ogromną zaletą kolekcji jest dostępność tych samych dekorów w dwóch wersjach montażowych. W technologii łatwego montażu, na klik montowana lub w wersji klasycznej model klejony. W pierwszym etapie wyboru podłogi, klient wybiera kolor. Następnie podejmuje decyzję dotyczącą sposobu montażu, która z kolei uzależniona jest od parametrów podłoża i priorytetów użytkowników.

Podłoga do zadań specjalnych

To, co przede wszystkim wyróżnia kolekcję podłóg winylowych Hogan to fakt, że jej deski pokryte są podwójną powłoką zabezpieczającą UV. - Dzięki temu kolekcja ta jest niezwykle odporna na zabrudzenia. Co ważne, nie występuje na niej migracja pigmentu z elementów gumowych. Podłoga nie zżółknie pod oponami samochodu czy roweru – objaśnia ekspert Dekorian Home.

Kolekcja występuje w pięciu wersjach kolorystycznych. Utrzymane w klasycznej kolorystyce drewnianej podłogi dębowej, nadadzą wnętrzu elegancji, przy jednoczesnym zachowaniu niewątpliwych zalet podłogi winylowej: odporności na zabrudzenia i trudne warunki eksploatacyjne, wilgoć i wodę oraz niezwykłą stabilność obwodową.

Wykończenia kolorystyczne podłóg wpiszą się w stylistykę wnętrza urządzonego w stylu loftowym. Pasować będą do wszelkiego rodzaju stalowych elementów konstrukcyjnych, metalowych szprosów okien i drzwi, a także do cegły i betonu. Na jej tle znakomicie zaprezentują się meble vintage. Widoczne sęki i usłojenie podkreślą postindustrialną przeszłość pomieszczenia.

Najbardziej uniwersalna z kolekcji jest podłoga  w kolorze ciemnego dębu, o realistycznie odwzorowanym rysunku naturalnego drewna. Architekci wnętrz polecają ją często do domów urządzonych w klimacie rustykalnym lub polskiego dworku.

Sposób na doskonałość

Nowe kolekcje marki O.Floor łączą w sobie piękno naturalnego drewna z wytrzymałością płytek. Linie podłóg winylowych z ceramicznym rdzeniem SPC (Stone Polymer Composite) wykonanym z mieszanki polimerowo-mineralnej jest odporny na wilgoć, dzięki czemu podłoga może być kładziona w strefach mokrych takich jak kuchnia czy pralnia, a powierzchniowe zalania nie spowodują degradacji. Posadzki te mają również bardzo wysokie parametry stabilności wymiarowej. Dzięki temu posadzki są pozbawione szczelin przez cały okres eksploatacji.

- Stabilność wymiarowa jest jednym z najważniejszych parametrów podłóg winylowych. W sposób bezpośredni wpływa na pracę podłogi w zmiennych warunkach temperaturowych. Ten właśnie parametr odpowiedzialny jest między innymi za to, czy zainstalowana podłoga będzie miała tendencje do powstawania w niej szpar, wypaczania się czy krawędziowania – mówi Maciej Wolniak, specjalista Dekorian Home.

Dzięki twardemu rdzeniowi SPC o niskim współczynniku oporu termicznego kolekcje podłóg  są najlepszym rozwiązaniem do zastosowania z ogrzewaniem podłogowym w segmencie podłóg instalowanych na klik, czyli bezklejowo. Co również istotne, podłogi z twardym rdzeniem SPC są wolne od szkodliwych związków – ftalanów i formaldehydu, dzięki czemu są bezpieczne dla alergików i mogą być bez przeszkód poddane recyklingowi.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także