Co na ścianę w salonie? 12 świetnych pomysłów dla każdego

Co na ścianę w salonie? 12 świetnych pomysłów dla każdego

Autor: Urszula Tatur
07 wrz 2021 08:04

Cegła, drewno, a może tapeta? Wybór materiałów, które zachwycają walorami estetycznymi i przekonują trwałością jest bardzo duży, dlatego każdy znajdzie rodzaj okładziny, który doskonale uzupełni aranżację jego salonu.

Salon to miejsce, w którym spędzamy dużo czasu w naszym domu i wykonujemy różne czynności. Istotnym elementem pokoju dziennego są ściany, które powinny stanowić znaczące tło dla całej aranżacji. Ścianę w salonie można udekorować na wiele ciekawych sposobów. Należą do nich te, które stosowane są powszechnie - tak jak malowanie farbą, tapetowanie, jak i te zupełnie oryginalne - jak wykładanie drewnem, dekorowanie betonem czy modnymi ostatnio płytkami. Wszystkie jednak mogą uczynić nasz salon niepowtarzalnym.

Urządzając salon warto wyeksponować w nim jedną ze ścian. To efektowne rozwiązanie zastąpi zbędne dekoracje, nie przytłaczając przy tym aranżowanej przestrzeni, I choć teoretycznie możemy przyozdobić każdą ze ścian, najczęściej decydujemy się by była to ściana za kanapą lub telewizorem. Wybór ten wydaje się oczywisty także ze względów praktycznych - zazwyczaj rezygnujemy tu z jakichkolwiek półek czy dodatkowych mebli.

Coraz więcej uwagi przykładamy do wykończenia ścian w salonie, dbając nie tylko o zabezpieczenie ich powierzchni trwałym materiałem, ale także o efektowne wykończenie, które podkreśli charakter wnętrza. Do najpopularniejszych należą wzorzyste tapety i fototapety, intensywne kolory farb, panele dekoracyjne i sztukateria oraz obrazy, zdjęcia i plakaty. Tu prym wiedzie zieleń oraz inne barwy natury oraz wzory inspirowane światem przyrody.

Największą furorę we wnętrzach robią jednak naturalne materiały oraz ich imitacje. Kamień, drewno czy surowy beton i cegła na ścianie w salonie to prawdziwy hit. Z powodzeniem zastępują je płytki ceramiczne, które z niezwykłą starannością odwzorowują rysunek, strukturę i barwy naturalnych surowców.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także