×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Dobry Design 2023: poznaj najlepsze pomysły na podłogi i ściany!

Dobry Design 2023: poznaj najlepsze pomysły na podłogi i ściany!

Autor: Justyna Łotowska
10 sty 2023 14:06

Trwa konkurs Dobry Design 2023, którego finał odbędzie się w trakcie tegorocznego wydarzenia 4 Design Days. Przedstawiamy finalistów w kategorii Podłogi i ściany. Kto wygra? Dowiemy się już 27 stycznia!

1. Ściany tekstylne Arketex by Newmat. Producent/marka: Newmat

Ściany pozwalają na każdą dekoracyjną śmiałość. Wybraną tkaninę z poliestru napinamy na dedykowane profile by uzyskać jednolity piękny kawałek materiału w jednolitym kolorze lub możemy dowolnie spersonalizować płaszczyznę poprzez wykonanie nadruku na jej płaszczyźnie. Tkaninę można napiąć na każdą istniejącą ścianę i wykonać każdy otwór wewnętrzny (wyłącznik, kontakt, kinkiety).

Drukujemy obrazy i motywy w wysokiej rozdzielczości, do 5 m szerokości w jednym kawałku, w technologii UV LED czyli najnowocześniejszej ekologicznej technologii druku cyfrowego. Nasze ściany gwarantują poczucie komfortu akustycznego i natychmiastowe rezultaty do 95% pochłaniania dźwięku.

2. Kolekcja podłóg drewnianych Baltic Seaside. Producent/marka: Kaczkan Premium

Nowa kolekcja podłóg Kaczkan Premium - Baltic Seaside. Natura dała początek niejednemu fantastycznemu projektowi. Tak też było w przypadku nowej kolekcji podłóg drewnianych Baltic Seaside marki Kaczkan Premium. Inspiracją do jej powstania stał się kolor piaszczystych plaż nad Bałtykiem.

Jasny i stonowany, a jednak przywołujący w głowie gorące jak słońce wspomnienia z nadmorskich wakacji – właśnie tak można określić nowy odcień, który zdobi deski podłogowe z tej kolekcji. Idealnie wpisuje się on w dzisiejsze preferencje kolorystyczne, w których przeważają naturalne, pastelowe i beżowe odcienie.

3. Okładziny ścienne z Corianu. Producent/marka: Krause

Okładziny ścienne z materiału Corian to rozwiązania do łazienki, kuchni czy salonu. Dzięki wysokiej porowatości materiału, na którym pracujemy, brud czy bakterie nie wnikają w okładzinę. Jest to rozwiązanie łatwe do utrzymania w czystości oraz trwałe na lata. Proponujemy gładkie rozwiązania w jednolitych kolorach bądź ze strukturą.

Drugim rozwiązaniem jest w dowolnego wzoru na okładzinie, tworząc niepowtarzalną strukturę do designerskiego salonu. Na ścianie możemy zrobić imitację kafelek, bez układania każdej części z osobna.

4. Kolekcja podłóg drewnianych Zero Waste. Producent/marka: Jawor Parkiet

Zero Waste to kolekcja dwuwarstwowych podłóg drewnianych, która eksponuje niedoskonałości drewna i przekuwa naturalne cechy surowca w jego zalety. Przypomina, że piękno kryje się w naturze. Dlatego na powierzchni tych podłóg dużo się dzieje. Każdy element jest inny i niepowtarzalny. Znajdziemy tu liczne sęki, czasem nawet bardzo widoczne, naturalne różnice kolorystyczne, pęknięcia i bogaty rysunek słojów.

5. Lico - kolekcja trójwymiarowych okładzin do wnętrz. Projekt: Mateusz Waszak

Lico- kolekcja trójwymiarowych okładzin do wnętrz, zintegrowanych z oświetleniem liniowym, zbudowanych z blachy miedzianej, tytanowo- cynkowej lub drewna jesionowego, stanowi reinterpretację rytmu stalowych dwuteowników.

Poszukując materiału, który pozwoli transformować cechy geometrii dwuteownika, myśleliśmy o zastosowaniu zarówno lekkiego, linearnego, arkuszowego materiału, jak i litego, zwartego w formie.

Prefabrykowany system z blach, został stworzony w kooperacji z firmą zajmującą się produkcją pokryć dachowych i elewacyjnych. W okładzinach Lico stworzyliśmy autorski rąbek, odpowiadające poczynionym założeniom.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także