PARTNER PORTALU
Drewniana podłoga: 12 pięknych kolekcji

Drewniana podłoga: 12 pięknych kolekcji

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
01 lip 2019 10:50

Podłoga drewniana to zawsze doskonały wybór. Jest naturalna, ciepła i pięknie wygląda. Sprawdzi się we wnętrzu zaprojektowanym w każdym stylu.

Mnogość rodzajów podłóg dostępnych na rynku, może stanowić nie lada wyzwanie dla osób urządzających swoje domy i mieszkania. Często obserwuję, jak właściciele nieruchomości wielokrotnie zmieniają zdanie, mają problem z podjęciem decyzji, wahają się między skrajnymi pomysłami. Należy jednak pamiętać, że nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania, które sprawdzi się w każdym wnętrzu. Warto zastanowić się, co dla domowników jest najważniejsze.

Podłoga drewniana to rozwiązanie idealne dla wielbicieli naturalnych materiałów. Niezależnie od typu budowy, warstwowej czy litej, jest to materiał w 100% naturalny. Idealny dla alergików, ciepły w kontakcie, tworzący mikroklimat domowego ogniska. Podobnie jak skórzany but, podłoga naturalna będzie wymagała odrobiny pielęgnacji i zapewnienia minimum optymalnych warunków. Nie jest to jednak trudne zadanie, wymaga jedynie odrobiny wiedzy. Warto więc zdecydować się na zakup w specjalistycznym punkcie. Wiedza doradców jak i montażystów, będzie nieoceniona przy dopasowywaniu idealnego rozwiązania. Montażysta podczas wizyty w domu sprawdzi stan posadzki, następnie we współpracy z doradcą zaproponuje najlepsze rozwiązanie dopasowane do zastanych warunków. Bo to warunki na miejscu inwestycji oraz rozmowa z klientem o jego preferencjach będą decydować o rodzaju podłogi (litej, dwu lub trzywarstwowej) oraz o sposobie jej wykończenia (olej czy lakier). Dla osób posiadających dzieci ważne będzie ciepło, jakie daje drewno, połączone z możliwością punktowej renowacji. Taką możliwość dadzą podłogi olejowane. 

Tekst: Piotr Szczęśniak, Piotr Szczęśniak, ekspert VOX 

Zobacz także Nowoczesny salon - 20 dobrych projektów

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także