×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Drewniana podłoga w salonie: pomagamy wybrać wzór

Drewniana podłoga w salonie: pomagamy wybrać wzór

Autor: Justyna Łotowska
23 lip 2021 13:54
Aktualizacja: 26 lip 2021 09:50

Wybór podłogi jest jedną z najważniejszych decyzji podczas naszego remontu. Zostaje ona z nami przez lata, a dodatkowo ma ogromny wpływ na charakter wnętrza. Dlatego najczęściej stawiamy na naturalne drewno, które znane jest ze swojej niepowtarzalności, trwałości oraz szerokiej palety odcieni. Zobacz świetny pomysł na drewniane podłogi!

Podłogi drewniane wprowadzają do naszych czterech ścian przytulny klimat. Naturalne drewno jest przyjemne w dotyku, a dodatkowo zapewnia ciepło pod stopami niezależnie od pogody za oknem. Odnajdzie się także w każdej przestrzeni: eleganckim salonie z sofą w roli głównej, wąskim przedpokoju lub pokoju dziecięcym na poddaszu. Podłoga z drewna zapewnia naturalny mikroklimat, w którym z łatwością odnajdą się nawet alergicy. Możemy być także pewni, że każda położona przez nas deska jest wyjątkowa.

- W naszych drewnianych deskach podłogowych (trójwarstwowych i litych) widoczne jest naturalne usłojenie drewna oraz zdarzające się sęki, co podkreśla absolutną niepowtarzalność materiału – zaznacza Piotr Szczęśniak, ekspert VOX.

Rodzaj deski ma znaczenie

Jeśli cenimy tradycyjny wygląd podłogi, postawmy na deski wykonane z litego drewna. Możemy je wybrać w wariancie lakierowanym, z delikatnym połyskiem oraz w opcji olejowanej, która jest mniej błyszcząca.

Lite podłogi drewniane składają się z jednego kawałka drewna, bez warstw. Podłoga lita nie wymaga stosowania podkładu, montuje się ją poprzez przyklejenie do podłoża. - dodaje Piotr Szczęśniak

W ofercie podłóg marki Skandinavien znajdują się także trójwarstwowe deski, które składają się z jednolitej warstwy drewnianej, poprzecznie ułożonych listew oraz szlachetnego drewna w wersji olejowanej lub z siedmioma warstwami lakieru. Taka struktura zapewnia redukcję obkurczania oraz puchnięcia drewna pod wpływem wilgoci. Wyróżnia się ona także wzmocnioną odpornością na odkształcenia. W przeciwieństwie do desek litych podłoga trójwarstwowa może być wykorzystywana z ogrzewaniem podłogowym. Taką strukturę w odcieniu Dębu Fosen możemy wykorzystać w pokoju naszych maluchów, gdzie jest ona narażona na uderzenia oraz zarysowania. Wybierając deski warstwowe, zyskujemy dowolność w wyborze sposobu montażu. Możemy ułożyć je zarówno na klej, jak i na pływająco.

Dopasuj wzór podłogi  do swojego wnętrza

Oferta podłóg Skandinavien pozwala nam w pełni dopasować rodzaj deski do naszej przestrzeni. W większych oraz dobrze nasłonecznionych pomieszczeniach warto położyć wersję 1-lamelową. która nie ma podziału na widoczne rzędy lamel. Większość modeli z tej grupy wyróżnia także zabieg V-fugi, polegający na frezowaniu boków: w ten sposób pomiędzy deskami powstaje niewielkie wgłębienie, oddające w pełni charakter drewna. Podłogę 3-lamelową warto natomiast położyć w mniejszych pomieszczeniach, z których często korzystamy. Świetnie sprawdzi się w przedpokoju lub salonie, gdzie wyglądać będzie jak spójny parkiet.

Jak pielęgnować drewnianą podłogę?

By w pełni czerpać radość z drewnianych desek, musimy pamiętać o ich cyklicznej konserwacji. Z racji tego, że olej wyciera się szybciej niż lakier, na deski olejowane musimy częściej nakładać świeżą warstwę ochronną. Niezależnie od naszych wyborów, drewniana podłoga ociepli naszą przestrzeń, wprowadzając do niej akcent naturalnej świeżości.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także