PARTNER PORTALU
Jaki kolor ścian w salonie? Modne pomysły, dużo zdjęć

Jaki kolor ścian w salonie? Modne pomysły, dużo zdjęć

Autor: Justyna Łotowska
12 marz 2021 08:18

Kolor ściany w salonie to ważna decyzja, która stoi przed tobą, jeśli odświeżasz lub wykańczasz swój pokój dzienny. Jak dobrze wybrać kolor ściany? Jakie kolory są na czasie w salonie? Zobaczcie nasze propozycje i przeczytajcie podpowiedzi eksperta.

Czasem malowanie to ostatni etap dużego remontu, czasem jego główna część. Nadanie ścianom nowego koloru z pewnością odmieni wnętrze i sprawi, że niewielkim kosztem zmienimy swoje otoczenie. Jednak, aby uzyskać taki efekt, musimy starannie dobrać kolor, tak by pasował do innych elementów wyposażenia, a jednocześnie odpowiadał wszystkim domownikom.

Farba na ścianę gotowa czy z mieszalnika?

Gdy podchodzimy do stoiska z farbami, widzimy, że liczba dostępnych kolorów jest ogromna. Wybieramy testery tych, które nam najbardziej odpowiadają, w domu malujemy na próbę fragmenty ściany i… okazuje się, że żaden odcień nie pasuje. Za ciemny, za jasny, za bardzo wpadający w róż, czy w zieleń. Gryzie się z pokryciem ukochanej kanapy, której nie planujemy wymienić. A przecież na próbniku i opakowaniu farby wyglądał idealne.

– W takiej sytuacji polecam naszym klientom usługę przygotowania koloru farby z mieszalnika. Co ważne, w sklepach dostępne jest innowacyjne rozwiązanie, dzięki któremu, stworzymy idealny kolor dobrany na podstawie przyniesionej próbki. Wystarczy przynieść ze sobą przedmiot lub jego fragment (wystarczy wielkości choćby 2 mm), a za pomocą skanera (fotospektrometru) dobierzemy kolor z palety 2,2 mln możliwych do stworzenia. Może to być obicie mebli, fragment tapety, kolor lakieru do paznokci lub innego dowolnego materiału, którego kolor jest tym wymarzonym. Może być to nawet ulubiona sukienka. To doskonałe rozwiązanie, które zadowoli najbardziej wymagających klientów. Dodatkową zaletą farb z mieszalnika jest możliwość przygotowania rodzaju farby zgodnie z potrzebami. Można zdecydować się na bazę lateksową lub akrylową, można nawet dodać brokat, co nada niepowtarzalny wygląd każdemu pomieszczeniu – mówi Maciej Olas z Castorama Polska.

Jak wybrać farbę na ścianę w salonie?

Właściwości farb z mieszalnika są zależne przede wszystkim od bazy. Mieszanka nie różni się niczym od gotowego produktu tego samego rodzaju. Jeżeli wybierzesz bazę akrylową, to farba z mieszalnika będzie miała takie same cechy, jak inne farby akrylowe, które możesz kupić w sklepie. Od wyboru bazy zależy także to, w jakich pomieszczeniach sprawdzi się wybrana mieszanka. Farby odporne na zmywanie doskonale nadają się do pokoi dziennych i sypialnych. Z kolei produkty odporne na szorowanie lepiej sprawdzą się w pokojach dziecięcych i korytarzach. Farby do kuchni i łazienek utworzą wytrzymałą powłokę, odporną na wilgoć i plamy. Dodatkowo produkty te stworzone są z myślą o zdrowiu i bezpieczeństwie – mają bardzo ograniczoną ilość lotnych związków organicznych. Dzięki temu nie narażamy się na możliwość wystąpienia alergii i nie obciążamy środowiska naturalnego.

– Co ważne, aby stworzyć spójny koncept wnętrza, można zamówić farby z mieszalnika przeznaczone do malowania grzejników, framug czy mebli. Wykończenie można również dostosować do swoich preferencji, może to być mat, satyna czy też połysk. W ten sposób łatwo uzyskamy jednolitą i spójną aranżację wnętrza. To rozwiązanie przyda się nawet w sytuacji, gdy już mamy ściany pomalowane na kolor, którego nie chcemy zmieniać, ale mamy problem z dobraniem odcienia do pomalowania elementów metalowych i drewnianych – podpowiada ekspert.

Usługa doboru koloru i mieszania farb jest dostępna od ręki, wystarczy przynieść wzór, by po zeskanowaniu już po chwili cieszyć się produktem w wymarzonym kolorze. Po zakończeniu usługi pracownik sklepu porówna przygotowany produkt z próbką koloru, jaką chcemy uzyskać. Dzięki temu możemy od razu ocenić, czy wszystko jest w porządku. Farby z mieszalnika są dostępne jako testery oraz w opakowaniach 1 litr, 2,5 litra, 5 i 10 litrów. Pozwala to dostosować zakup odpowiedniej ilości farby do powierzchni, którą planujemy pomalować.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także