Jasny salon. Biel nie wychodzi z mody!

Jasny salon. Biel nie wychodzi z mody!

Autor: Urszula Tatur
02 wrz 2021 12:11

Białe ściany pozostają zawsze modnym i uniwersalnym tłem dla różnego rodzaju aranżacji we wnętrzach. Świetnie sprawdzają się zarówno w nowoczesnych stylach, jak również są wdzięcznym otoczeniem dla klasycznych pomysłów dekoracyjnych.

Nieskazitelna biel ścian pozwoli wyeksponować nawet jasne meble i dodatki w odcieniach jasnego beżu. W zestawieniu z jasnym drewnem można w ten sposób stworzyć kojącą aranżację salonu, który będzie działać wyciszająco i odprężająco. W takim delikatnym wystroju warto postawić na kilka silniejszych akcentów kolorystycznych, które – nie burząc harmonii aranżacji – mogą zapewnić przytulne poduszki w ciepłych intensywnych kolorach czy kwiaty doniczkowe. Te dodatkowo będą wzmagać poczucie komfortu wynikającego z bliskości natury.

Wielbiciele bardziej nostalgicznych klimatów mogą na bazie farby, np. Jedynki Perfekcyjnej Plus - przy niewielkim koszcie i wysiłku - zbudować wyjątkowy nastrój dzięki drobnym dodatkom. Stylizowane drewniane zegary zawieszone obok siebie na ścianie w głębokim macie stworzą finezyjną kompozycję z dekoracyjnym półkami z drewna i metalu. Poduszki w delikatnych pastelach na jasnej sofie podkreślą subtelny charakter aranżacji.

Biała farba to także świetny punkt wyjścia do stworzenia kącika do pracy, który stanie się prawdziwą ozdobą domu. Na jej tle proste i oszczędne drewniane meble oraz dodatki z czarnego metalu stworzą nowoczesną stylizację, w ramach której wygodne miodowe krzesło będzie ważnym akcentem kolorystycznym i doda wnętrzu przytulności. Poustawiane niby od niechcenia na biurku i podłodze ramy, książki czy kwiaty zaznaczą niebanalność wystroju.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także