PARTNER PORTALU
Kolor w salonie. Modne pomysły na ściany. Zobacz zdjęcia!

Kolor w salonie. Modne pomysły na ściany. Zobacz zdjęcia!

Autor: Urszula Tatur
28 kwi 2021 12:27

Kolory inspirowane naturą pozwalają stworzyć we wnętrzu wyjątkowy klimat, który będzie działał kojąco na zmysły. Szczególnie w zestawieniu z drewnianymi meblami i elementami dekoracyjnymi oraz choćby akcentami w postaci żywej roślinności ułatwiają wykreowanie przytulnej oazy, sprzyjającej relaksowi i wyciszeniu.

Delikatne odcienie będą wdzięczną bazą dla świetlistych wnętrz, tworząc łagodną aurę od samego wejścia. Doskonale skomponują się z nim drewniane dodatki z naturalnej brzozy, które będą determinować jasną, a jednocześnie ciepłą tonację wnętrza. Kilka ciemnych akcentów, w postaci wieszaka czy ciekawego w formie metalowego pufa, sprawdzi się jako ozdobny element, nie przytłaczając przy tym wystroju.

Zobacz też: 10 pomysłów na szary salon. Piękne zdjęcia!

Finezyjną koncepcję wnętrza można wykreować z pomocą nietuzinkowego koloru o nieco ciemniejszej tonacji. Będzie on ozdobą samą w sobie i doskonałym tłem dla nowoczesnych aranżacji, bazujących na prostych meblach i oszczędnych dodatkach. Jeśli wykorzystamy przy tym kilka elementów w artystycznym stylu, jak oryginalny stolik czy zestawienie szklanych i złotych dodatków oraz żywej roślinności, powstanie niezwykła kompozycja, zachwycająca prostotą, a jednocześnie sprzyjająca rozluźnieniu. Miękki dywan w barwie morskiego błękitu będzie przełamywał beżowe tonacje i dodatkowo działał wyciszająco na zmysły.

Czytaj także: Rośliny w salonie. Praktyczny poradnik dla początkujących, dużo zdjęć!

Osoby ceniące nasycone barwy, a jednocześnie poszukujące warunków do wyciszenia, powinny postawić na zieleń. Jako niezwykle elegancki, świetne wypadnie zarówno w salonie, jak i domowym kąciku do pracy, sprzyjając koncentracji i pobudzając kreatywność. W połączeniu z meblami z jasnego drewna i artystycznej wikliny zapewni przestrzeń nawiązującą do natury, w której będą się dobrze czuli wszyscy domownicy. W takim otoczeniu, mimo dominacji zieleni, nie powinno zabraknąć roślin doniczkowych, które będą podkreślać harmonijny charakter wnętrza.

Polecamy w serwisie: Rolety czy zasłony? Modne okno w salonie. Praktyczne porady, świetne zdjęcia

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także