Modny szary salon: tak go urządzisz. Te wnętrza musisz zobaczyć

Modny szary salon: tak go urządzisz. Te wnętrza musisz zobaczyć

Autor: Justyna Łotowska
16 paź 2020 08:32

Szary kolor w salonie to najpopularniejsze rozwiązanie w naszych domach. Ciągle kochamy szarości we wnętrzach! Z czym zestawiać szary kolor w salonie? Jak dodać charakteru szaremu wnętrzu? Zobaczcie inspiracje od polskich architektów wnętrz.

Paleta szarości, których możemy użyć do aranżacji wnętrza jest bardzo szeroka - od rozbielonych i rozmytych gołębich odcieni po grafit i antracyt. Szare wnętrza są stonowane, eleganckie, stylowe - dobrze się w nich czują zwłaszcza ci, którzy cenią spokój i umiarkowanie. 

Szary salon - do jakich kolorów pasują szarości?

Sprawdzone zestawienie to na pewno połączenie szarości z bielą - taka neutralna kolorystyka zawsze będzie dobrze wyglądać. Dobrym, bezpiecznym zestawem są szarości w duecie z beżami czy kremami. Szary jako kolor neutralny będzie świetnie wyglądał w towarzystwie mocnych barw - malinowego różu, turkusu, limonki, żółcieni (zwłaszcza w musztardowym odcieniu), czerwieni, zieleni czy niebieskiego. Zestawienie szarego z kolorem ożywi pomieszczenie, doda mu charakteru, sprawi, że wyda się ciekawsze. Łatwo jednak przy doborze kolorów popełnić błędy, radzimy więc postawić na sprawdzone zestawienia lub skorzystać z pomocy specjalisty.

Czytaj też: Szare ściany: sprawdź z czym je łączyć. Ładne wnętrza, dużo zdjęć

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także