PARTNER PORTALU
Nowoczesne wnętrze - zobacz panele z wzorem kamienia i betonu

Nowoczesne wnętrze - zobacz panele z wzorem kamienia i betonu

Materiał Partnera Autor: RuckZuck
29 lis 2017 09:36

Współcześnie panele laminowane przybierają wiele różnych postaci, a ich naturalny wygląd, przystępność cenowa i praktyczność sprawiają, że są to najchętniej wybierane materiały wykończeniowe podłogi. Producenci, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, sięgają już nie tylko po drewniane i ceramiczne inspiracje, lecz także… skalne.

Zwyczajne, gładkie deski, tak popularne w latach 90. ubiegłego wieku, odeszły dawno do lamusa. Obecnie prym wiodą produkty, które są jednocześnie estetyczne, solidne i ekonomiczne. Polacy coraz chętniej sięgają po innowacyjne rozwiązania, cechujące się oryginalnością i stylowym designem. Należą do nich m.in. panele imitujące kamień oraz beton, które zdecydowanym krokiem wkroczyły na polski rynek.

Podłogi ułożone z chłodnego, surowego kamienia imponują niepowtarzalnym wyglądem, ciekawą strukturą oraz odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Okazuje się, że podobnymi właściwościami wyróżniają się ich laminowane odpowiedniki, które dodatkowo posiadają szereg innych atutów.

Panele są zdecydowanie tańsze od prawdziwych, kamiennych płyt. Ponadto laminaty są lekkie, łatwe w przenoszeniu i transporcie. Sam montaż przebiega także w prosty i wygodny sposób. Nie wymagają one bowiem precyzyjnych cięć (podczas których może dojść do uszkodzenia materiału) ani stosowania kleju. Nie są tym samym źródłem pyłu i innych zanieczyszczeń w mieszkaniu.

Po zakończeniu instalacji, co również jest niewątpliwie mocną stroną tych produktów, są od razu gotowe do eksploatacji. W przeciwieństwie do kamieni, powierzchnia paneli jest ciepła i miła w dotyku. Łatwo także utrzymać ją w czystości – deski nie ścierają się jak inne surowce, dzięki czemu nie powodują dodatkowych zabrudzeń.

Takie modele desek występują m.in. w salonach RuckZuck, w ramach kolekcji Visiogrande i SONO. Szeroka paleta dekorów – obejmująca odcienie od delikatnych beży i szarości, poprzez odważne grafity, aż po głęboką czerń – pozwala idealnie dobrać wzór do klimatu pomieszczenia. Każde wnętrze może zostać wzbogacone o przypominającą marmur, łupek, bazalt, granit, a nawet beton podłogę.

Dedykowane są szczególnie aranżacjom industrialnym, gdzie świetnie wpiszą się w surowy klimat i chłodne tonacje kolorystyczne. Doskonale skomponują się przy tym z elementami szkła, cegły czy metalu. Ze względu na oryginalną strukturę i awangardowy wygląd polecane są także do wnętrz minimalistycznych.

RuckZuck.biz sp. z o.o.
Zwonowice, ul. Wyzwolenia
44-292 Rybnik 13
email: biuro@ruckzuck.pl

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także