PARTNER PORTALU
Nowoczesny salon: podłogi i ściany. 10 pięknych wnętrz

Nowoczesny salon: podłogi i ściany. 10 pięknych wnętrz

Autor: Justyna Łotowska
12 lis 2020 08:06

Co wybrać na podłogi i ściany w salonie? Jak połączyć ze sobą różne materiały? Jakie rozwiązania są modne? Zobaczcie naszą galerię 10 pięknych salonów, w których podłoga i ściana świetnie ze sobą współgrają.

Na podłodze w salonie od kilku już sezonów króluje przede wszystkim drewno. Nawet jeśli nie wybieramy drewnianych desek czy parkietu, a tańsze i mniej pracochłonne w utrzymaniu panele laminowane czy winylowe, kupujemy zwykle te z rysunkiem i fakturą drewna. 

Czytaj również: Ściana za kanapą. 15 pomysłów na nowoczesny salon. Piękne zdjęcia

Podłoga w jodełkę - wielki powrót

Ostatnie miesiące możemy nazwać  przede wszystkim wielkim powrotem jodełek – drewnianych parkietów, ułożonych pod kątem w charakterystyczny, elegancki wzór. To w połączeniu z lekko kontrastowym wybarwieniem drewna tworzy naprawdę ciekawe efekty aranżacyjne. Jodełka to wzór, który pojawia się nawet w ofercie producentów płytek ceramicznych - te z rysunkiem drewna, ułożone w charakterystyczny jodełkowy wzór, to dobra alternatywa dla klasycznego drewna!

Może to chcesz przeczytać? Cegła w salonie. 12 świetnych realizacji. Piękne zdjęcia

Na ścianach modny kolor i wzór

Wśród pomysłów na ścianę w salonie królują z kolei rozwiązania, które dodają wnętrzu charakteru i indywidualnego sznytu. Pomysłów jest mnóstwo - piękne tapety w typie murali, drewno pod postacią desek, lameli, paneli, płyt, ponadczasowa cegła, spieki kwarcowe, zwłaszcza w modny wzór marmuru, stylowa sztukateria. W modzie są głębokie kolory i ciekawe wzory! Warto więc podejmować odważne decyzje i szukać swojego własnego pomysłu na podłogę i ścianę w salonie!

Więcej podobnych pomysłów: Nowoczesny, otwarty salon: pomysły na podłogi i ściany. Super zdjęcia!

Na ten sam temat: Telewizor w salonie. 12 świetnych aranżacji, super zdjęcia

Czytaj też: Mały salon: co na podłogę i ściany? 10 zdjęć salonów z pomysłem, dobre aranżacje

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także