Piękna ściana w salonie. Tak powiększysz mały salon! Dużo zdjęć!

Piękna ściana w salonie. Tak powiększysz mały salon! Dużo zdjęć!

Autor: Justyna Łotowska
08 gru 2021 19:52

Jak wykończyć ścianę w jasnym salonie? Co zrobić na ścianie w małym mieszkaniu w bloku? Lepiej sprawdzi się farba, tapeta, a może cegła, beton albo lamele? Zobaczcie fajne pomysły z polskich mieszkań!

  • Jasne ściany w salonie - wybierz jasny kolor farby
  • Jasna ściana w salonie - a może tapeta albo fototapeta?
  • Co na jasną ścianę w salonie? Cegła? A może beton?

Ściana w salonie to powierzchnia, którą jest wizytówką tego pomieszczenia. Niezależnie, czy urządzasz ścianę za kanapą, czy za telewizorem, każda z nich będzie doskonale widoczna. Chcesz urządzić salon w bloku? Najlepszym pomysłem będą jasne ściany! Tylko jak wtedy wykończyć ściany? Oto kilka pomysłów!

Jasne ściany w salonie - wybierz jasny kolor farby

Najprostszym sposobem na wykończenie ściany w jasnym salonie jest pomalowanie jej jasną farbą. Jakie kolory się sprawdzą? Przede wszystkim biel i jej odcienie - porcelanowy, waniliowy, śmietankowy, kość słoniowa czy stara koronka. Każdy producent farby ma swoją własną paletę kolorów off white w ciepłych i chłodnych odcieniach. 

Innym wartym rozważenia kolorem ściany w jasnym salonie jest kolor beżowy. Podobnie jak z kolorami off white, do wyboru masz wiele odcieni jaśniejszego i ciemniejszego beżu i innych kolorów ziemi. Pamiętaj tylko, że w małym pomieszczeniu lepszym wyborem będą chłodne odcienie, bo optycznie powiększają przestrzenią (sprawiają, że ściany wydają się dalej od siebie).

Jeśli chcesz na ścianie ciemniejszy odcień, ale zależy Ci, aby salon pozostał jasny, pomaluj jedną ze ścian (np. za sofą albo za telewizorem) farbą w głębokim kolorze, a pozostałe ściany pozostaw białe. Jeśli dodasz do tego dodatkowo jasny kolor podłogi i jasne meble, salon pozostanie jasny i przestronny mimo ściany w ciemniejszym kolorze. 

Jakie kolory się sprawdzą? Niebieski, bo powiększa optycznie przestrzeń. Zielony (szmaragdowy, butelkowy, szałwiowy). A może masz ochotę na czerwień wina albo kolor terakoty? 

Jasna ściana w salonie - a może tapeta albo fototapeta?

Tapeta lub fototapeta to doskonały pomysł na wykończenie ściany w salonie. Jeśli masz małe mieszkanie np. w bloku, wybierz jasny wzór. Sprawdzi się np. tapeta w botaniczne, roślinne wzory, tapeta-mural, z efektem akwareli lub tapeta z geometrycznym wzorem. Jeśli wolisz fototapetę, postaw na taką z efektem głębi!

Co na jasną ścianę w salonie? Cegła? A może beton?

Podoba ci się cegła w salonie? Jeśli jednocześnie chcesz, aby pokój pozostał jasny i przestronny, lepiej sprawdzi się cegła w jasnym kolorze, np. biała, jasnoszara lub beżowa. Dobrym pomysłem będzie także beton w postaci płyt lub betonu architektonicznego. Będzie doskonałą ozdobą ściany w salonie w stylu loft czy nowoczesnym.

Częstym rozwiązaniem w modnym salonie jest teraz także ściana z drewnianych lameli. Jeśli Twój pokój jest niewielki, wybierz lamele w jasnym kolorze i raczej drobne. 

Czytaj też: Jasny salon. Tak powiększysz go optycznie! 15 pięknych zdjęć!

 

 

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także