PARTNER PORTALU
Piękny salon: najmodniejsze materiały na podłogi i ściany

Piękny salon: najmodniejsze materiały na podłogi i ściany

Autor: Anna Usakiewicz
25 cze 2016 15:34

Beton czy drewno? Kolor czy biel? Wiosna to dobry okres na metamorfozę wnętrz. Przedstawiamy modne rozwiązania, które odmienią każdy salon.

Metamorfoza wnętrz nie musi od razu kojarzyć się z generalnym remontem. Czasem wystarczy dokonać drobnych korekt, by całkowicie odmienić charakter naszego salonu. I choć najprościej jest przemalować ściany, nie warto ograniczać się do tak prostego zabiegu. Bowiem producenci okładzin ściennych i podłogowych oferują nietuzinkowe rozwiązania w bardzo przystępnych cenach.

Wśród modnych materiałów odnajdziemy zarówno te o naturalnej proweniencji, jak kamień, drewno czy beton, jak i doskonałe ich zamienniki w postaci płytek ceramicznych czy paneli. Do największych zalet materiałów naturalnych należy ich piękny, niepowtarzalny rysunek. To on podkreśla charakter wnętrza, dodając mu szczyptę luksusu i elegancki charakter. Kamień doskonale prezentuje się na ścianach, z kolei drewno pięknie zdobi podłogi. Niestety oba te szlachetne materiały wymagają szczególnej pielęgnacji, zwłaszcza jeśli chcemy cieszyć się ich surową – nie lakierowaną strukturą. Jeśli więc nie lubimy regularnej impregnacji, postawmy na materiały imitujące te naturalne surowce. Miłośnicy kamienia we wnętrzach odnajdą na rynku piękne płytki ceramiczne naśladujące z fotograficzną wręcz precyzją jego rysunek, zaś amatorzy drewna dodatkowo do wyboru mają dekoracyjne panele. Zaś wszyscy Ci, którzy patrzą na świat z przymrużeniem oka, śmiało mogą postawiać na modne tapety czy fototapety z naturalnym motywem: artystyczny efekt – gwarantowany.

Efektowne wnętrza to nie tylko materiały, ale też kolory. To one nadadzą wnętrzu ostateczny szlif. Surowy w formie, w oszczędnej kolorystyce beton to sprawdzony sposób na wnętrze w stylu minimalistycznym. Beton to modny materiał stanowiący wysublimowaną dekorację nowoczesnych wnętrz, doskonale harmonizującą z metalem, szkłem i surowym drewnem. Spójne i spokojne szarości uzyskamy także wybierając płytki imitujące ten materiał bądź po prostu wybierając tynk strukturalny zamiast tradycyjnej farby. Równie atrakcyjnie prezentować będzie się cegła, która w przeciwieństwie do betonu znacznie ociepli wnętrze. Podobny efekt osiągniemy sięgając po kolorowe farby i tapety, które zapewnią salonowi nutę ekstrawagancji.

Tekst: Urszula Tatur

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także